امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

جداسازی اجتماعی استراتژی مقابله با ویروس کرونا است

خرداد: معاون وزیر بهداشت گفت: جداسازی اجتماعی و به حداقل رساندن تماس‌های اجتماعی را استراتژی مقابله با ویروس کرونا دانست.

به گزارش خرداد ،ایرج حریرچی روز چهارشنبه در آیین افتتاح بیمارستان و نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی ارتش در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران، جداسازی اجتماعی و به حداقل رساندن تماس‌های اجتماعی را استراتژی مقابله با ویروس کرونا دانست و اظهارداشت: در همین راستا برای جداسازی جامعه مدارس، دانشگاه‌ها، پاساژها و مراکز اجتماع عمومی را تعطیل کردیم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: جداسازی بیماران و قرنطینه افراد مشکوک یکی دیگر از استراتژی های ما در مقابله با ویروس کرونا است و خوشبختانه تا به امروز کارهای بسیار بزرگی صورت گرفته است.

حریرچی افزود: اقدامی که امروز ارتش با برپایی بیمارستان و نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی انجام داده است در راستای همین استراتژی جداسازی اجتماعی است و برای این است که ما دیگر بیمارانی که بهبود یافته‌اند را به منازلشان نفرستیم و مدتی در این نقاهتگاه‌ها تحت نظر و درمان قرار دهیم تا به صورت کامل بهبود یافته و بعد به خانه بروند.

وی خطاب به مردم گفت: خواهش عاجزانه ما از مردم این است که جداسازی اجتماعی را جدی گرفته و تماس‌های خود را به حداقل برسانند و دوم اینکه در اقدامات دیگر ما را همراهی کند و زمانی که برای غربالگری با شماره ۴۰۳۰ با آنها تماس می‌گیریم و از آنها می‌خواهیم که به مراکز بهداشتی ما مراجعه کنند تا علائم آنها بررسی شود با ما همکاری لازم را داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت عنوان داشت: امیدوارم با همکاری که امروز شکل گرفته و با به میدان آمدن بخش خصوصی و نیروهای مسلح که دارند با برپایی کردن بیمارستان در نقاط مختلف و کمک‌های مختلف را ارائه می‌دهند بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

حریرچی با اشاره به شرایط بحرانی در برخی کشورهای پیشرفته بعد از شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: امروز خوشبختانه با همکاری همه مسئولان و مردم توانستیم به جایی برسیم که میزان تخته آماده ما بیش از ۴۰ هزار تخت است که البته امیدواریم هیچ یک از این تخت ها مورد استفاده قرار نگیرد اما در همین جا از همه کسانی که زحمت می‌کشند و اقدامات را برای کمک مردم انجام می‌دهند تشکر می‌کنیم و از خدمات سپاه ارتش و دیگر نهادها و سازمان‌ها سپاسگزاریم.
برچسب ها: ویروس کرونا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی