امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸

بیل گیتس: ایالات متحده شانس خود را برای جلوگیری از مهار کرونا از دست داد

خرداد: بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت می‌گوید ایالات متحده شانس خود را برای مهار  کرونا بدون قرنطینه اجباری از دست داده است. او می‌گوید: «ما به اندازه کافی سریع عمل نکردیم تا توانایی جلوگیری از مهار کرونا را داشته باشیم.»

به گزارش خرداد به نقل از انتخاب، گیتس ضمن تأیید تأثیر اقتصادی "فاجعه بار"  کرونا، پیشنهاد قبلی خود را تکرار کرد که قرنطینه باید شش تا ده هفته به طول انجامد. گیتس همچنین از ایالات متحده خواست تا ظرفیت و استراتژی آزمایش خود را بهبود ببخشد.

ایالات متحده به سومین کشور به لحاظ بیشترین تلفات کرونا در جهان تبدیل شده است. این کشور شاهد نزدیک به ۶۰۰ کشته و نزدیک به ۵۰، ۰۰۰ مورد تأیید شده در ۵۰ ایالت است. با این حال، احتمالاً این تعداد در حال صعود است. گیتس در این خصوص گفت: «از نظر آزمایش، ما هنوز ظرفیت کافی را نداریم و ظرفیت‌های فعلی برای افراد نیازمند فرصت آزمایش را فراهم نمی‌کند.»

بیشتر دولت‌های ایالتی و محلی شروع به تذکر دادن به شهروندان کرده اند که خانه‌های خود را ترک نکنند. اما به نظر می‌رسد این اطلاع رسانی و تشویق به قرنطینه خانگی به موقع انجام نشده است. حداقل بیل گیتس اینگونه فکر می‌کند. گیتس می‌گوید زمان انجام چنین تدابیری به ژانویه برمی گردد.

روز دوشنبه، دونالد ترامپ در توئیتر اعلام کرد که اقتصاد ایالات متحده طی ۱۵ روز به تجارت عادی خود برگردد. این در حالی است که حتی مشاوران پزشکی کاخ سفید نیز چنین اقدامی را اشتباه و غیرعلمی ارزیابی می‌کنند.

برچسب ها: بیل گیتس ، کرونا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی