امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷

آمار مبتلایان به کرونا در کیش به ۳۵ نفر رسید

خرداد: دو بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کیش شناسایی شد و به این ترتیب  آمار مبتلایان به این بیماری در جزیره کیش تا امروز پنجشنبه به ۳۵ نفر رسید.

به گزارش خرداد ،سخنگوی شورای سلامت کیش پنجشنبه شب با اعلام این خبر افزود: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جزیره کیش تا دیشب ( چهار شنبه شب ) ۳۳ نفر بود که این آمار  امشب با اضافه شدن دو مورد مثبت جدید به ۳۵ نفر افرایش یافت. 

 دکتر محمد رضا رضانیا یادآوری کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در مجموع ۷۸ مشکوک به این بیماری در بیمارستان کیش بستری شده اند که از این افراد، ۳۵ نفر به عنوان مبتلای قطعی شناسایی شدند و از جمع این مبتلایان ۲ نفر فوتی داشتیم  و ۷ نفر هم اکنون منتظر جواب آزمایش هستند. 

سخنگوی شورای سلامت کیش به  شهروندان جزیره کیش  توصیه کرد که در خانه بمانند و مایحتاج زندگی خود را در ساعات خلوت فروشگاهها خریداری کنند.

دکتر رضانیا تنها راه شکست ویروس کرونا را دوری از تجمعات است، افزود: افرادی که  به رغم توصیه های مداوم در پارکها و برخی اماکن تردد می کنند در جریان باشند که قطعا در معرض آلودگی به ویروس کرونا قرار می گیرند چرا که تماس با سطوح، آلاچیق ها و صندلی ها نیز باعث انتقال بیماری خواهد شد. 

سخنگوی شورای سلامت کیش  همچنین از تشدید تدابیر مقابله با ویروس کرونا، ادامه تعطیلی بازارهای کیش تا ۱۵ فروردین و اعمال ضوابط سختگیرانه قرنطینه ای برای ورود به این جزیره خبرداد.

محمد رضا رضانیا  اعلام کرد:  ضوابط سختگیرانه «قرنطینه خانگی، قرنطینه در محل تجمیعی» برای کیشوندانی که در این ایام  مسافر بوده و بعد از پانزدهم فروردین قصد بازگشت به جزیره کیش را دارند مصوب و با تایید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اجرایی خواهد شد.

 او افزود:  روند تعطیلی کلیه صنوف و بازارهای جزیره به استثنای تامین کنندگان ارزاق عمومی و مایحتاج ضروری  به هدف مهار ویروس کرونا تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

 وی همچنین از همه کیشوندانی که در خارج از جزیره به سر می برند خواست تا به  صورت جدی بازگشت خود را تا بعد از ۱۵ فروردین به تاخیر بیندازند و دیرتر به جزیره بازگردند.
برچسب ها: کرونا ، کیش
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی