امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶

یک مسئول ناجا: سفرهای بین شهری ۷۵ درصد کاهش یافته است

خرداد: معاون هماهنگی کننده نیروی انتظامی کشور گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، میزان سفرهای بین شهری در کل کشور، ۷۵ درصد کاهش یافته که این مهم نقش اساسی در قطع زنجیره انسانی انتقال ویروس کرونا دارد.

به گزارش خرداد ،سردار محمدعلی نوری‌نژاد در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی حوزه جنوب‌ شرق استان تهران در جمع خبرنگاران افززود: مقابله با ویروس کرونا، به عزم همگانی و تلاش و همت مضاعف تمامی افراد نیاز دارد و نیروی انتظامی نیز تلاش دارد تا بر اساس وظایفی که بر عهده گرفته، در این مسیر گام‌های اساسی بردارد.
وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در تعطیلات نوروزی، با استفاده از ۱۲۰ هزار نفر در دو شیفت کاری تلاش دارد تا به مأموریت‌های محوله به بهترین شکل عمل و در کنار تلاش‌گران عرصه سلامت، زمینه را برای شکست ویروس کرونا فراهم کند.
این مسئول با اشاره به لزوم ممانعت از سفرهای غیرضروری و ماندن در خانه برای شکست دادن زنجیره انتقال ویروس کرونا، اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته و همراهی مردم، ترددهای درون شهری در کل کشور در حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است و این مهم در شهرستان‌های شرق استان تهران که به دلیل برخورداری از شهرک‌های اقماری، از ترددهای بیشتری برخوردار بودند نیز وجود دارد.
نوری نژاد افزود: نیروی انتظامی در کنار تلاش برای ریشه‌کنی ویروس کرونا، به تمامی وظایف خود در حفظ امنیت جامعه عمل خواهد کرد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.
محورهای مهم هراز، فیروزکوه و قم – گرمسار در حوزه فعالیت فرماندهی انتظامی شرق استان تهران قرار دارد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲ هزار و ۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
به گفته مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی