امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

رشد ۵۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری

خرداد: مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، از افزایش ۵۰ درصدی قیمت خرید تضمینی این محصول در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی نان دو هزارو ۵۰۰ تومان و گندم دروم دو هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد.

به گزارش خرداد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، « اسماعیل اسفندیاری پور» افزود: برآوردهای اولیه نشان می دهد امسال از حدود ۱۴ میلیون تن گندم تولیدی حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن خرید تضمینی گندم انجام شود که البته احتمال افزایش رقم تولید وجود دارد.

به گفته اسفندیاری پور، سال گذشته قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی نان یک هزارو ۷۰۰ تومان بود.

وی با اشاره به وضعیت خوب بارندگی ها و تاثیر آن بر تولید در سال زراعی جاری اظهار داشت: کشاورزان برای افزایش تولید و جلوگیری از آفت و علف‌های هرز باید عملیات سمپاشی را حداقل سه بار انجام دهند.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه امنیت غذایی از تولید گندم تامین می‌شود، گفت: کشاورزان با رعایت نکات ایمنی دولت را همراهی کنند و ارگان‌های دیگر نیز مانند وزارت راه، پلیس راهور و وزارت بهداشت همکاری‌های لازم را برای برداشت سالم محصول داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۱۷ هزار دستگاه کمباین موجود است، افزود: ۱۳ هزار کمپاین به صورت مهاجر به سایر شهرها می‌روند که در بحث ایمنی کشاورزان و حمل ونقل این کمباین‌ها نیازمند حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی هستیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی