امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

نخست وزیر ایتالیا: کرونا می‌تواند فلسفه وجودی اتحادیه اروپا را از بین ببرد

خرداد: «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا هشدار داد که اگر اتحادیه اروپا در مقابله با کرونا دچار اشتباه شود، ممکن است این نهاد، فلسفه وجودی خود را از دست بدهد.

به گزارش خرداد ،کونته در مصاحبه‌ای با روزنامه ایتالیایی «ایل سوله ۲۴» که شنبه (به وقت محلی) منتشر شد، گفت: اگر برای مقابله با کرونا کاری انجام ندهیم فشار یک اقتصاد ویران برای فرزندانمان به جا خواهد ماند.
وی افزود: ما آماده انجام این مسوولیت هستیم. اجازه بدهید برنامه بزرگ بهبودی و سرمایه‌گذاری مجدد اقتصادی را آغاز کنیم. این برنامه از تمام اقتصاد اروپا پشتیبانی خواهد کرد.
نخست وزیر ایتالیا اضافه کرد: ما در بحرانی به سر می‌بریم که جان بسیاری از شهروندان ما را گرفته و در حال ایجاد یک رکود بزرگ اقتصادی است. در ایتالیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اتخاذ تصمیم‌های ناراحت‌کننده نداریم.
کونته هشدار داد که اروپا نباید در مقابله با کرونا مرتکب «اشتباهات تراژیک» شود و افزود: اگر اروپا نتواند توانایی خود را برای انجام این مسوولیت نشان دهد، تمام اروپا ممکن است فلسفه وجودی‌اش را در نزد شهروندانش از دست بدهد.
ایتالیا بالاترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا را در میان کشورهای اروپایی دارد. طبق تازه‌ترین آمارها، شمار جان‌باختگان کرونا در ایتالیا به ۱۰ هزار و ۲۳ نفر و تعداد مبتلایان نیز به ۹۲ هزار و ۴۷۲ تن رسیده است.
دولت این کشور قصد دارد تدابیری سختگیرانه‌ که برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است را تا اواسط ماه آینده میلادی (آوریل) تمدید کرده و حمایت‌های مالی از شرکت‌ها را افزایش دهد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید-۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بنابر این گزارش، شمار مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا به ۶۶۲ هزار و ۷۳ نفر رسیده است که از میان آنها ۳۰ هزار و ۶۵۲ نفر جان خود را از دست داده و ۱۳۹ هزار و ۴۲۶ نفر بهبود یافته‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی