امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

تکذیب شد: حذف ترم تحصیلی دانشگاه‌ها

خرداد: یکی از دغدغه های دانشجویان در شرایط شیوع ویروس کرونا برنامه تحصیلی دانشگاه‌ها است که در ترم جاری چگونه پیش می‌رود. همین مهم هم سبب شده است تا در سایت‌ها و فضای مجازی خبری مبنی بر حذف ترم تحصیلی دانشگاه منتشر شود.

به گزارش خرداد ،شیوع ویروس کرونا و درگیر شدن کشور با این بحران و همچنین بنا به تذکرات مهم وزارت بهداشت مبنی بر عدم خروج از خانه و قرنطینه خانگی، سبب تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شد و علاوه بر استرس و نگرانی کنونی این ابتلا به این ویروس، استرس عقب ماندن از تحصیل نیز خاطر اکثر دانشجویان کشور را مشوش کرد. با توجه به این مسائل مهمترین دغدغه آنها برنامه تحصیلی دانشگاه ها این  است که آیا این ترم حذف می شود و یا به قوت خود باقی است.

شایعه

فضای مجازی و سایت های مختلف خبری برروی خروجی های خود قرار دادند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و درگیر شدن همه استان های کشور با آن، ترم تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشگاه ها تعطیل می شود.

تکذیب شایعه

اما این خبر از طرف سید علی‌اکبر صفوی مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم تکذیب شد و درباره برنامه حذف ترم گفت حذف ترم شایعه است، در جلسه ای که نشستی با مسئولان دانشگاه‌های بزرگ داشتیم  همه گفتند ما درحال کار هستیم و کسی این موضوع را به زبان نیز نیاورد.

وی ادامه داد: اما می‌توان به دانشجو اختیار دارد، به عنوان مثال یک کلاس ۳۰ دانشجو دارد پنج نفر از دانشجویان اعلام می‌کنند که می‌خواهند حذف کنند، خب به آنها اختیار داده شود تا حذف ترم کنند.
برچسب ها: ترم تحصیلی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی