امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

تصاویری غم انگیز و تکان دهنده از تدفین بیماران کرونایی در جهان

خرداد: در حالی که بیش از نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه به سر می برند، شیوع ویروس کرونا همچنان سیر صعودی خود را در سراسر جهان ادامه می دهد.

به گزارش خرداد از فرارو، براساس تازه ترین آمار جهانی، شمار مبتلایان ویروس کرونا در سراسر جهان روز شنبه ۴ مارس از مرز یک میلیون و ۱۲۳ هزار مبتلا فراتر رفته است و تا کنون نزدیک به ۶۰ هزار نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا و آمریکا به ترتیب با ۱۴ هزار و ۶۸۱، ۱۱ هزار و ۱۹۸ و ۷ هزار و ۴۰۰ قربانی، در رده اول تا سوم فهرست جان‌باختگان ویروس کرونا قرار دارند.

هر چند آمریکا همچنان در صدر فهرست بالاترین آمار مبتلایان ویروس کرونا قرار دارد اما با این حال، اروپا بیش از دیگر نقاط جهان از شیوع این ویروس آسیب دیده است. بیش از ۴۴ هزار از ۶۰ هزار قربانی کرونا ساکنان اروپا، بویژه ۳ کشور ایتالیا، اسپانیا و فرانسه هستند. در همین حال سه کشور آمریکا، ایتالیا و اسپانیا برای چندمین روز پیاپی به ترتیب در رده اول تا سوم کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در خاورمیانه نیز در یک هفته اخیر دو برابر شده است. سازمان بهداشت جهانی با هشدار در مورد افزایش روز افزون شمار مبتلایان کرونا در خاورمیانه اعلام کرده است که برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس در این منطقه باید به زودی وارد عمل شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی