امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

ادعای رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از اقدام ترسناک ترامپ برای پیروزی در انتخابات

خرداد: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که رئیس‌جمهوری این کشور بنا دارد رای دادن را خطرناک کند تا رقبایش را پس زده و انتخاب مجدد خود را تضمین کند.

به گزارش خرداد از  ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور بنا دارد رای دادن را خطرناک کند تا رقبایش را پس زده و انتخاب مجدد خود را تضمین کند. 

شیف در حالی این سخنان را بر زبان آورد که ترامپ گفت که رای دادن با پست اغلب به «تقلب» می‌انجامد و همه باید برای رای دادن شخصا در صندوق‌های انتخاباتی حضور پیدا کنند. 

ترامپ این سخنان را در پاسخ به سؤالی در مورد انتخابات مقدماتی روز سه‌شنبه در ایالت ویسکانسین مطرح کرد. فرماندار این ایالت در تلاش برای اجرای رای‌گیری تماما پستی است و از ترامپ پرسیده شد که آیا رای‌گیری حضوری باید ادامه پیدا کند یا خیر.

وی افزود: «به نظرم خیلی‌ها با رای پستی تقلب می‌کنند. به نظر من مردم باید با کارت شناسایی رای دهند. به نظرم کارت شناسایی خیلی مهم است. و آن‌ها که موافق استفاده از این کارت‌ها نیستند قصد تقلب دارند.»

شیف در این رابطه طی پیامی توئیتری گفت: «ترامپ که هنگام تقلب در انتخابات پیش رو دستش رو شد، حالا معتقد است که رای دادن پستی به تقلب می‌انجامد. این حرف یاوه است. او می‌خواهد رای دادن را برای میلیون‌ها آمریکایی خطرناک کرده تا به انتخاب مجدد خود کمک کند.» 

 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی