امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹

سفیر ایران در فرانسه: گفت وگوهای روحانی و مکرون نشان از گستردگی مسایل مورد علاقه است

خرداد: بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پیام توییتری نوشت: گفت وگوهای روسای جمهور فرانسه و ایران، در جهان آمیخته با معضلات و موضوعات حساس، نشان از گستردگی مسایل مورد علاقه و توجه طرفین دریافتن نگاه و درک مشترک است.

به گزارش خرداد، «بهرام قاسمی» در این توئیت عنوان کرده است: تماس‌های پرشمار و گفت وگوهای روسای جمهوری فرانسه و ایران در جهان آمیخته بامعضلات و موضوعات حساس نشان از گستردگی مسایل مورد علاقه وتوجه طرفین دریافتن نگاه و درک مشترک و بهره مندی از ابزار دیپلماسی"کارا "در ارتقای روابط و همکاریهای فیمابین وتلاش مشترک برای صلح وامنیت جهانی دارد.

شایان ذکر است که روز گذشته حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» با وی، تاکید کرد: مسیر اینستکس نباید تنها منحصر به کالاهای پزشکی و غذایی باشد و باید بتوانیم از آن برای تأمین تمامی نیازمندیهای کشورمان استفاده کنیم.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و ملت فرانسه و همه مردم جهان در مسیر مقابله با بیماری کرونا، اظهارکرد: همه کشورها و دولتها باید توجه داشته باشند که بدون کمک و همکاری و بهره‌مندی از تجارب یکدیگر، نمی توانند از این شرایط حساس عبور کنند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه مبارزه با این بیماری در شرایط تحریم برای ایران دشوارتر از دیگر کشورهاست، افزود: دولت آمریکا به رغم اینکه با اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران، مقررات بین‌المللی را زیر پا گذاشته، در این شرایط نیز با اقدامات خود مقررات بهداشتی مصوب سال ۲۰۰۵ سازمان بهداشت جهانی را زیرپا می گذارد.

روحانی با استقبال از ابتکار دبیرکل سازمان ملل متحد برای اعلام آتش بس در جنگ میان کشورها در دوران شیوع بیماری کرونا در جهان، ابراز امیدواری کرد که این ابتکار شامل جنگ اقتصادی علیه ایران نیز باشد و خاطرنشان کرد: انتظار داریم تا کشورهای دوست برای رفع تحریمهای ظالمانه و یکطرفه در این شرایط، آمریکا را تحت فشار قرار دهند.

روحانی با اشاره به اینکه «در صورتی که همه تحریم‌ها برداشته شود آماده‌ایم به تعهدات خود در زمینه هسته‌ای بازگردیم» گفت: رفع تحریم‌ها و عمل به تعهدات از سوی اروپا یک ضرورت است و در این شرایط خاص، امروز اهمیتی مضاعف یافته است.

«امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه نیز در این گفت وگوی تلفنی، با بیان گزارشی از وضع شیوع بیماری کرونا و چگونگی مقابله با آن در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی، گفت: جهان، شرایط سختی را تجربه می‌کند و امیدوارم همه کشورهای جهان بتوانند با همکاری یکدیگر از این شرایط دشوار عبور کنند.
برچسب ها: بهرام قاسمی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی