امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲

شمار فوتی‌های کرونا در فرانسه از ۱۰ هزار نفر گذشت

خرداد: شمار افراد فوت‌شده به علت ابتلا به کرونا در فرانسه با بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ نفر افزایش در یک روز، از ۱۰ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش خرداد،ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسه سه‌شنبه‌شب به صورت رسمی عبور فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور را از ۱۰ هزار تن اعلام کرد و پس از ایتالیا، اسپانیا و آمریکا چهارمین کشور شد که آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹ در آن از این رقم فراتر می‌رود.

«ژروم سالومون» مقام ارشد وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد که شمار افرادی که در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های این کشور جان داده‌اند، تا روز سه‌شنبه با ۹ درصد افزایش به ۷ هزار و ۹۱ تن رسیده است.

او همچنین گفت که با توجه به آمار خانه‌های سالمندان که هنوز تکمیل نشده، شمار کل بیماران کرونایی که در بیمارستان‌ها یا خانه‌های سالمندان جان باخته‌اند، با یکهزار و ۴۱۷ نفر افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۰ هزار و ۳۲۸ تن رسیده است.

از یکشنبه این هفته که وزارت بهداشت فرانسه خانه‌های سالمندان را ملزم به اعلام دقیق آمار بیماران مبتلا به کرونا و افراد فوت شده در اثر این بیماری کرده، آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹ افزایشی ناگهانی را شاهد بوده است.

«اولیویه وران» وزیر بهداشت فرانسه روز گذشته هشدار داده بود که شیب شیوع همچنان رو به بالاست و آمار مبتلایان، جان‌باختگان و افراد بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه پزشکی در شبانه‌روز اخیر این واقعیت را به خوبی نشان می‌دهد.

اظهارات وزیر بهداشت فرانسه در حالی مطرح شد که اتحادیه «کمک‌های عمومی - بیمارستان‌های پاریس» (AP-HP) شنبه گذشته پیش‌بینی کرده بود شیوع بیماری در ناحیه «ایل دو فرانس» دوشنبه این هفته (۱۸ فروردین) به نقطه اوج خود خواهد رسید.

«ژان پل میرا» (Jean-Paul Mira) رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «کوشن» (Cochin) در پاریس گفته بود روز ششم آوریل/ دوشنبه ۱۸ فروردین، به مثابه اوج ابتلاست و از این تاریخ به بعد روند صعودی ابتلا به کرونا متوقف خواهد شد.  

مردم فرانسه از ۱۷ مارس/ ۲۷ اسفند ۹۸ و با آغاز قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موظفند با ارایه گواهی و مستندات لازم دلیل خروج خود از خانه را برای پلیس توجیه کنند.

این موارد شامل دارندگان مشاغلی که قابلیت دورکاری ندارند، خرید اقلام ضروری از فروشگاه‌های مجاز، مراجعه ضروری به پزشک، انجام فعالیت روزانه ورزشی در شعاع یک کیلومتری خانه و به مدت یک ساعت، احضار قضائی یا اداری، مراقبت از سالمندان و کودکان و شرکت در ماموریت‌های عام المنفعه بنا به درخواست مراجع رسمی است. با این حال دولت فرانسه در تدارک راهکاری است که به موجب آن بتواند افراد آلوده به ویروس کرونا و ارتباطات روزانه آنها را ردیابی کند.

فرانسه وارد چهارمین هفته قرنطینه عمومی شده و بازگشت به شرایط کاهش قطعی موارد ابتلا شاید چندین هفته دیگر طول بکشد.
برچسب ها: کرونا ، فرانسه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی