امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱

اقدام تروریستی در ترکیه

خرداد: در نتیجه انفجاری در استان دیاربکر ترکیه که گفته می شود اعضای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) آنرا ترتیب داده اند، 5 نفر کشته شدند.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره از سوی استانداری دیار بکر آمده است : "امروز ساعت 6.30 به وقت محلی (8 صبح به وقت تهران) در منطقه کولپ ، پنج تن از ساکنان محلی که در حال حرکت با یک ماشین به سوی جنگل برای تهیه هیزم بودند ، بر اثر انفجار یک بمب دست ساز که توسط اعضای سازمان تروریستی پ.ک.ک کار گذاشته شده بود ، جان باختند. "

پس از آغاز مجدد درگیری مسلحانه با پ.ک.ک در ترکیه در ژوئیه سال 2015 ، حدود 1000 افسر ارتش و پلیس و همچنین حدود 500 غیرنظامی در نتیجه حملات شورشیان کرد کشته شده اند. براساس اعلام وزارت دفاع ترکیه ، در این دوره ، نیروهای امنیتی بیش از 10 هزار عضو پ.ک.ک را از بین برده اند.

چندی پیش اعلام گردید حالیده تاری رئیس شاخه نظامی زنان حزب کارگران کردستان  در جریان حمله نیروهای مسلح ترکیه علیه نیروهای کرد در شمال عراق کشته شده است.

برچسب ها: تروریست ، ترکیه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی