امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵

درصورت شکست الکاظمی سرنوشت نخست وزیری عراق چه می‌شود؟

خرداد: یک کارشناس سیاسی عراق با اشاره به متن قانون اساسی کشورش به بررسی سرنوشت پست نخست وزیری در صورت شکست الکاظمی در تشکیل دولت جدید پرداخت.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از المعلومه، علی التمیی، کارشناس مسائل سیاسی در عراق گفت: در صورتی که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر تازه مکلف شده این کشور در تشکیل کابینه جدید شکست بخورد یا پارلمان به کابینه وی رای اعتماد ندهد در این صورت برهم صالح، رئیس جمهور عراق باید علاوه بر سمت ریاست جمهوری، سمت نخست وزیری را نیز عهده‌دار شود.


تمیمی گفت: طبق ماده ۷۶ قانون اساسی، الکاظمی نامزد آخرین فرصت رئیس جمهور عراق  برای تشکیل دولت جدید است و در صورت شکست وی در تشکیل کابینه جدید یا مخالفت پارلمان با دادن رای اعتماد به وی و دولتش صالح باید علاوه بر ریاست جمهوری، سمت نخست وزیری عراق را هم عهده‌دار شود.

وی گفت: الکاظمی ۳۰ روز مهلت دارد تا کابینه و برنامه‌های دولت خود را به پارلمان بدهد و او نامزد آخرین فرصت برای احزاب و فراکسیون‌های سیاسی عراق است که در صورت شکستش پست نخست وزیری خالی می‌ماند.

الکاظمی اخیرا از سوی برهم صالح برای تشکیل کابینه جدید عراق مکلف شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی