امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
چرا برخی از اصلاح طلبان خطر حضور دوباره احمدی‌نژاد را گوشزد می کنند؟

سوژه بازی با مهره سوخته احمدی‌نژاد در فضای سیاسی و رسانه‌ای

این روزها هر از گاهی نام محمود احمدی نژاد دوباره در فضای رسانه ای به گوش رسیده و شماری از سایت های اصلاح طلب یا مدعی اصلاحات! به سراغ این سوژه قدیمی رفته و از خطر دوباره آمدن احمدی نژاد می گویند و یا پیرامون برنامه های این جریان در موضوع ریاست مجلس با عنوان یاران احمدی نژاد حرف می زنند و تحلیل ارائه می دهند!
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: این روزها که ویروس کرونا سایه سنگین و تاریک خود را بر همه سطوح و  لایه های زیست فردی و جمعی اجتماعی مردمان در ایران و جهان مستولی ساخته و به نوعی همه اخبار را تحت الشعاع خود قرار داده، برخی از رسانه ها و روزنامه نگاران سراغ سوژه های قدیمی و خاک خورده ای می روند که تاریخ مصرف آنها گذشته اما این عزیزان به قصد سوژه سازی و سوژه بازی از آنها یاد کرده و به طرح و ارائه موضوعاتی می پردازند که بواقع فاقد ارزش خبری هستند اما برای خالی نبودن عریضه جایی در سبد رسانه ای این روزهای کشور می یابند.

به گزارش خرداد، شاید تلخ و گزنده باشد اما تحولات چند سال اخیر بخشی عمده ای از مردم را از دو قطبی های مرسوم و رایج سپهر سیاسی کشور گذرانده و آنان را بی تفاوت به اخبار و حواشی کرده که در قالب دو قطبی های موجود زمانی توجه ها را به خود معطوف و عموم مردم را به سمت و سوی حواشی اینچنینی جلب می کرد، آنچنان که در انتخابات اخیر هم شاهد پایین ترین مشارکت همه ادوار انتخابات در تارخ نظام جمهوری اسلامی بودیم.

حال در چنین فضایی به جای آنکه رسانه ها به سمت سوژه یابی های تازه، درک مطالبات تغییر یافته و گفتمان سازی با عنایت به تحولات شتابان جامعه سوق یافته و در بطن و متن فعل و انفعالات باشند، هنوز که هنوز است به سراغ دو قطبی های قدیمی و تاریخ گذشته رفته و به دنبال احیای آن هستند.

این روزها هر از گاهی نام محمود احمدی نژاد دوباره در فضای رسانه ای به گوش رسیده و شماری از سایت های اصلاح طلب یا مدعی اصلاحات! به سراغ این سوژه قدیمی رفته و از خطر دوباره آمدن احمدی نژاد می گویند و یا پیرامون برنامه های این جریان در موضوع ریاست مجلس با عنوان یاران احمدی نژاد حرف می زنند و تحلیل ارائه می دهند!

همین امروز صادق زیباکلام در گفت و گو با یک رسانه عنوان کرده که احمدی نژاد 15 میلیون هوادار دارد و جریان نزدیک به احمدی نژاد در مجلس با اعضای پایداری و تندروها به وحدت رسیده و با توجه به این محبوبیتی که ایشان برای احمدی نژاد مدعی آن هستند او را برای ریاست جمهوری نامزد خواهند کرد.

البته آقای زیباکلام گاها حرف های عجیب و غریب کم نمی زند اما خوبست ایشان که پیش تر هم مدعای چنین محبوبیتی برای احمدی نژاد را داشتند، منبع مستند و جامعه آماری موثیقی ارائه بدهند والا آدم فکر می کند که ایشان که به دو گانه سازی های جنجالی علاقه مند هستند و اساسا محبوبیت و شهرت خود را در برهه ای با همین مخالف خوانی ها با احمدی نژاد بدست آورند به دنبال دو قطبی سازی هاای کاذب و تازه اما بر احیای بستر قدیمی و امتحان شده هستند تا خود را مطرح ساخته و چیزی برای عرضه رسانه ای داشته باشند والا هیچ ادله و شواهد و قرائنی برای این محبوبیت ادعایی نیست که خلاف آن هم صدق می کند، از جمله کوچکترین اعتنای عمومی و قابل ذکری به پروژه 3مرد بهاری و جنجال هایی که او پیرامون بازداشت یارانش براه انداخت نشد، هیچ عکس العملی به رد صلاحیت او انجام نپذیرفت و ... که اگر فردی محبوبیتی داشت واکنش ها اینگونه نبود، مضاف بر آنکه احمدی نژاد در سال 84 ناشناخته بوده و در دو قطبی آن روزها با آیت الله هاشمی هر کس دیگری هم بود، رای می آورد و او در این سالها دیگر کاملا شناخته شده و آن دو قطبی های کاذب هم دیگر حنایی برای مردم ندارد و قشر حامیان اصولگرای تندرو هم دیگر با او همدلی ندارند.

در دیگر سو جالب اینجاست که آقای زیباکلام از اتحاد پایداری و نزدیکان احمدی نژاد در مجلس می گوید و برخی سایت های دیگر هم با آب و تاب تیتر می زنند که نقشه یاران احمدی نژاد برای کرسی ریاست مجلس چیست و ...

اول آنکه جبهه پایداری فارغ از گرایش و منش سیاسی طی چند سال اخیر بوضوح با احمدی نژاد و تفکر بهاری او خط بندی و مرزبندی معلوم و اضحی داشته و به اذعان یاران خود احمدی نژاد و نیز اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری این دو طیف بیش از همگان با هم خط بندی و مخالفت دارند و حتی دشمن سیاسی هم طی این سال ها به شمار می آیند و معلوم نیست چرا آقای زیباکلام در فضای پیشا 88 فریز شده و اینهمه اتفاقات سال های اخیر را نمی بیند. ( هر چند در برخی افکار و عقاید همپوشانی وثیقی میان این دو طیف هست اما آنان به لحاظ کادربندی و تشکیلاتی دو نقطه مقابل هم در این سال ها بوده اند) پس سخن گفتن از هر گونه اتحاد میان این دو جریان یک شوخی محض بیش نیست.

دومین نکته جالب هم به این گزاره پر تکرار این روزها باز می گردد که عده ای مدام سخن از یاران احمدی نژاد در مجلس می گویند، این در حالیست که این ادعاها عطف به مدیریت و وزارت برخی از منتخبان این روزهای مجلس در دولت احمدی نژاد عنوان می شود در حالیکه نزدیکان احمدی نژاد در دوران انتخابات هر گونه حمایت همسویی و همراهی احمدی نژاد و جریان بهار با این منتخبان تکذیب کرده و بر آن خط بطلان کشیدند و هم منتخبان انتساب خود به احمدی نژاد را مردود دانسته و با نمایه و اتکیت سیاسی متفاوت در انتخابات حضور یافتند.

حال اینکه چرا شماری از اصلاح طلبان مدام در این روزها نام احمدی نژاد را به بهانه انتخابات ریاست مجلس و حتی انتخابات ریاست جمهوری به میان می آورند به همان بی سوژگی این روزها، عدم توانایی در سوژه یابی و سوژه سازی و فریز شدن در انتخابات های گذشته و دو قطبی های کاذب قدیمی باز می گردد و به عدم کارایی و فقدان خلاقیت و توانایی گفتمان سازی در فضای تغییر یافته این روزها باز می گردد.    


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۶
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
1
0
ملت به عشق یاران احمدی نژاد و همفکران او در پای صندوق امدند و امید به انها خصوصا وزاری مسکن و اقتصادش برای مسکن ملت را امیدوار کرد احمدی نژاد عشق اکثر ملت است بکوری بد خواهان
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
0
0
آقای رئیسی خیلی راه مانده تا به زیباکلام برسی
.
زیباکلام یک برند محسوب میشه
.
در ضمن در مورد دوقطبی در مجلس؛ قطعا صادق زیباکلام درست میگوید
مگر غیر از این بود که اگر لیست حزب اصلاحطلبان در مجلس بیرون داده نمیشد و ترس از برد دوباره اصلاحطلبان در مجلس یازدهم نبود قطعا پایداری چی ها با دیگر اصولگرایان تندرو به توافق نسبی برای لیست ائتلاف نمیرسیدند
.
پس قالیباف در مجلس زیر دست وپای احمدی نژادیها له میشود
.
ضمنا دو قطبی در زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی را سپاه پاسداران انقلاب با ورود به سیاست به نفع احمدی نژاد بهم زد که خلاف قانون اساسی بود
.
شما که فکر میکنید عقل کل هستید آیا از امضای افرادی که خواهان استعفای رهبری شدند خبردار شدید؟
پس چرا حتی یک خط نسبت بهش ننوشتی آقای رئیسی؟
.
حداقل حالا در مورد آیت الله العظمی سیستانی که منتقد خودش را آزاد کرد بنویس....(منظورمو گرفتی آقای رئیسی)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
0
0
نویسنده این مطلب ، شخص کند ذهنی ست که از تحولات در بطن جامعه کاملا" بی اطلاع است-و نسبت به تحولات سیاست زده روز ، و سیاست زدگان در راس امور ؛ و عملکردهای سوء آنان در فقر اطلاعاتی شدیدی بسر میبرد.

فقط میتوانم بگویم اینگونه افراد از یک سندروم مزمن عناد و لجاجت رنج میبرند که درمانش تقریبا" شبیه درمان ویروس اخیر است.
به جاهل فقط باید گفت : سلام
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
0
0
تو جرات درج نظرات رو نداری ، و این تراوشات ذهن مریض و باندی این یارو رو ، با توجه به اغراض خاص بلد میکنی.
غافل از این هستی واقعیت چیه و مردم چی میخوان، بهتره یه خرده شعور این یارو زیر سوال بره ...
چقدر بوی سوختگی شدید میاد که با این ادبیات شالاتانیستی مقاله میزنه.
خیالتون راحت - پرافتخارترین شخص این مملکت در عصر حاضر و ۴ دهه اخیر احمدی نژاده؛ ملت این رو فهمید ولی تخم آناناس ها نمیخوان بفهمند.....
اخمخخخخخخ ، احمدی نژاد جدای از کم و کیف اجرا- تونست ۵ میلیون خونه بسازه.....
فقط میگم : سلام حضرات جاهل.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
0
0
درود بر شرفت
موسوی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
0
0
با سلام به نظر بنده، اگر به آقای احمدی نژاد اجازه کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری رو بدهند، برنده انتخابات خواهد شد
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی