امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
تعداد نظرات: ۲ نظر

واکنش کدخدایی به یک طرح دو فوریتی مجلس

 خرداد: سخنگوی شورای نگهبان نسبت به ارایه یک طرح دو فوریتی توسط شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی اخیر مجلس واکنش نشان داد.

به گزارش خرداد به نقل از شب پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: امروز در خبرها آمده بود که مجلس پس از تعطیلات کرونایی و غیر کرونایی، جلسه علنی داشت و ناگهان یک طرح ۲ فوریتی مطرح شد که همگان را به تعجب واداشت.

وی ادامه داده است: وسط بحران کرونا چه چیز واجب‌تر از اصلاح قانون انتخابات!؟ انتظاری که چهار سال به پای آن نشسته بودیم! اول خیال کردم وظیفه ناتمام مجلس یعنی اصلاح قانون انتخابات و اجرای سیاست‌های کلی آن موضوع ۲ فوریتی است! اما زهی خیال باطل! احقاق حق آن دسته از نمایندگانی که علیه آنها مثلاً گزارش خلاف واقع داده شده است! موضوعی حیاتی و ضروری برای کشور آن هم در این وانفسای کرونایی! آن قدر مهم که سایر مصوبات مورد نیاز کشور به تأخیر افتد و حقوق از دست رفته احتمالی آن ۷۵ نماینده که از اوجب واجبات شناخته شده اولویت یابد و البته که فی التأخیر آفات؟ حالا کاری نداریم چرا در بیان تعداد نمایندگان رد صلاحیت شده همیشه عدد ۹۰ و ۸۰ تکرار می‌شود؟ منظور خاصی در میان است؟ نمی‌دانم، ولی یکی نیست از این‌ها بپرسد الان که جلسات علنی دارید از نمایندگان ردصلاحیت شده خواسته شود دست خود را بالا بگیرند و یک نفر دیگر شمارش کند قطعاً از ۷۵ نفر بالاتر نخواهد رفت. این نه به تعبیر وزیر معزول، کرونای شورای نگهبان است و نه به تعبیر نماینده مجلس دهم، عذاب الهی آن هم به خاطر رد صلاحیت نمایندگان! صرفا یک شمارش ساده از ۱ تا ۷۵ است.

در ادامه این مطلب آمده است: زیاد از بحث اصلی دور نشویم؛ ما در شورای نگهبان البته موافق هستیم که هر کس ادعای کذبی به نمایندگان و غیر نمایندگان وارد کرد، باید در محاکم پاسخگو باشد؛ هم قانون داریم و هم می‌توان دوباره بر آن تأکید کرد؛ اما از آن طرف طراحان این طرح هم قول دهند وقتی مطالب برایشان روشن شد و دلایل آن هم نه در یک، که بعضاً در چند جلسه توضیح داده شده از توسل به این مقام و آن مقام خودداری کرده و از حاشیه سازی پرهیز کنند. خودتان به مردم حوزه انتخابیه بفرمائید که دلائل چه بوده است! شاید بهتر باشد یک بند دیگر به این ۲ فوریتی اضافه شود که هر نماینده بعد از استماع دلائل رد صلاحیت خود موظف باشد در یک میتینگ انتخاباتی آنها را بیان و یا در رسانه‌ها منتشر نماید!؟ الحاق این بند هم زحمت ما را در مقابل سوال خبرنگاران محترم کم می‌کند که همیشه پاسخ می‌دهیم قانون، ما را از انتشار دلایل رد صلاحیت منع کرده است و هم نشان می‌دهد که نمایندگان محترم به دنبال اصلاح قانون انتخابات برای اصلاح روند جاری انتخابات هستند! در این صورت ۲ فوریتی آنها نیز قابل توجیه خواهد بود.
فاعتبروا یا اولی الابصار!
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
0
0
اگر مجلس طبق اختیارات قانونی، قانونگذاری و مهم تر از آن نظارت- بر روند جریان امور اجرایی داشت و بنوعی مسالمت آمیز با حضرات برخورد نمیکرد - شاهد هیچ حادثه تلخی نمیشدیم.

کارهای خوبی و طرح های خوبی هم صورت گرفت ولی در حد یک دهم درصد ....،
ریشه همه اتفاقات بنظرم در مجلس است.
این فلاکت نتیجه عملکرد مجلسی است که هیچ نظارتی بر آن نیست.
آنوقت از این ها چه انتظاری میشود داشت؟،
این ها خودشان هم میدانند کاره ای نیستند؛ عمد و یا سهوشو فقط یزدان پاک میداند.
البته کم کم دست پروردگار حکیم ، که بالاترین دست هاست ؛ در حال وا کردن مشت تبهکارانی ست که این جامعه مظلوم رو به این روز فلاکت انداختند......
توبه کنید که عذاب و مصیبتی بس بزرگ نزدیک است.
بهی از بوشهر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
0
0
مگر شورای نگهبان کدخدا ده و مدعی مجلس است که شما سخنگوی این شورا ، نمایندگان را برای تصویب طرح انتخابات مجلس به تمسخر می گیرید. اگر شما در مقام داور و قاضی بی طرف به وظایف خود مشغولید مگر چه منافعی در تایید و رد نمایندگان با نظارت استصوابی دارید که این قدر برآشفته شده اید .از بیانات مدعیانه شما چنین بر می آید که واقعا خود را مالک کشور و حکومت می دانید و گویی که نمایندگان با تصویب این طرح در قلمرو حکومتی شما می خواهند تجاوز کنند .چرا برآشفته اید مگر شما کبوتر حرم هستید و یا نهادی‌ همچون نهادهای دیگر حکومتی که باید تابع قانون باشد؟ .صلاح و مصلحت مردم به تشخیص نمایندگان مجلس گذاشته شده و شما تنها وظیفه تطبیق مصوبه مجلس با شرع و قانون اساسی دارید ولی با این بیانات معلوم می شود که شما در تصویب و یا عدم تصویب قوانین مجلس ذینفع هستید و با اثبات این امر از دایره بی طرفی خارج شده اید.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی