امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

ورد پالتیک ریویو: ایران و عربستان به دنبال تثبیت خود به عنوان «قدرت برتر منطقه» هستند

خرداد: ورد پالتیک ریویو در گزارشی به درگیری‌های منطقه پرداخت و نوشت: رهبران سعودی حاضرند در ازای حمایت اسرائیل در مهار ایران، در مورد مسئله فلسطین سکوت کنند.

به گزارش خرداد ، ایلنا به نقل از ورد پالتیک ریویو، تنش‌های میان  ایران و عربستان سعودی برای تسلط بر خاورمیانه موجب شکستن ائتلاف‌های بین‌المللی و پایداری جنگ‌ها در سراسر منطقه، در عین حال ترس از درگیری مستقیم بین دو قدرت شده است.

عربستان سعودی از زمانی که محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد منصوب شد، ماجراجویی منطقه‌ای خود را افزایش داده است. بن‌سلمان روابط خوبی با ترامپ دارد و ترامپ مصمم برای تضعیف ایران است، واشنگتن از توافق هسته‌ای با تهران خارج شده و از قدرت اقتصادی خود برای تضعیف اقتصاد ایران استفاده کرده است. ماه تنش برانگیز تحرکات ایران و آمریکا، از جمله حمله موشکی به هواپیماهای بدون سرنشین و حمله به تأسیسات نفتی سعودی در ماه سپتامبر، ترور سردار قاسم سلیمانی در عراق و به دنبال آن حمله به پایگاه آمریکا دو کشور را در نزدیکی جنگ قرار داد.

از سوی دیگر اختلاف طولانی میان اسرائیل و فلسطین، به صورت دوره‌ای شعله‌ور می‌شود و کشنده‌ترین درگیری‌ها را تجربه می‌کنند‌؛ برنامه صلح دولت ترامپ که در ژانویه منتشر شد، بیشتر برای مشروعیت بخشیدن به وضع موجود طراحی شده است تا اینکه هر دو طرف را به سمت حل و فصل پایدار سوق دهند، در نهایت می‌تواند بی‌ثبات‌کننده باشد. از سویی رهبران سعودی حاضرند در ازای حمایت اسرائیل در مهار ایران، در مورد مسئله فلسطین سکوت کنند.
برچسب ها: ایران ، عربستان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی