امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۰۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

سخنگوی وزارت بهداشت: ثبت ۱۶۰۶ مورد جدید/ مجموع مبتلایان به ۷۷۹۹۵ نفر رسید

خرداد: از دیروز تا امروز ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

 به گزارش خرداد ،سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

جهانپور افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۷۹۹۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. تا امروز ۴۸۶۹ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.


سخنگوی وزارت بهداشت ادامه دادک تا کنون ۵۲۲۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.  ۳۵۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۱۰ هزار و ۳۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: از مردم می خواهیم با پرهیز از هر تردد غیر ضروری یاری رسان کادر بهداشتی و درمانی و ستاد ملی مدیریت کرونا باشند و امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم به زودی به یاری الهی خبر خوش مهار کرونا را در ایران اعلام کنیم.

جهانپور اضافه کرد: فاصله گذاری هوشمند قرار است از روز شنبه در تهران کلید بخورد. انتظار می‌رود با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در تهران، شهروندان با حساسیت بیشتری، نکات بهداشتی را رعایت کنند.


رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت این را هم گفت که روند ابتلاء به کرونا در اغلب استان‌های کشور نزولی شده اما همچنان در چند استان، سیر صعودی این بیماری را شاهد هستیم که می‌تواند نگران کننده باشد.

جهانپور با بیان اینکه روند بهبودیافتگان شیب صعودی دارد، ادامه داد: تعداد فوتی‌ها برای روز سوم همچنان دو رقمی است به همین منظور از مردم بخاطر مشارکت و رفتار مدنی شان تشکر می‌کنم.

او تصریح کرد: بار عظیم بسیج ملی مبارزه با کرونا بر عهده مردم بوده است و امیدواریم با همکاری بین بخش‌های مختلف و مردم بتوانیم این بیماری را مهار کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی