امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

چین: درباره کرونا پنهان‌کاری نکردیم

خرداد: سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (جمعه) تأکید کرد، هیچ‌گونه پنهان‌کاری از سوی این کشور درخصوص کرونا صورت نگرفته و دولت پکن اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

به گزارش خرداد، ایلنا به نقل از  خبرگزاری رویترز، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک نشست خبری در شهر پکن به خبرنگاران گفت، بازبینی در آمار تلفات مربوط به شهر ووهان؛ جایی که شاهد شیوع این ویروس برای نخستین بار در جهان بود، نتیجه بررسی‌های آماری انجام شده به منظور تضمین دقت در شمارش مبتلایان و قربانیان بوده و چنین بازبینی‌هایی یک اقدام بین المللی رایج است.

اخیرا برخی در جهان از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علنا دقت آمارها و اطلاعات چین در خصوص ابعاد شیوع کروناویروس در این کشور را زیر سوال بردند و مدعی شدند که چین در این باره پنهانکاری کرده است.

مقام‌های بهداشت و درمان شهر ووهان روز پنج‌شنبه بعد از بازبینی در آمار مربوط به تلفات کروناویروس جدید در این شهر، این آمار را اصلاح کرده و به میزان ۵۰ درصد نسبت به آمار قبلی افزایش دادند. آنها گفته‌اند که تلفات این ویروس در این شهر معادل ۳۸۶۹ تن بوده است.
برچسب ها: چین ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی