امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷

آیا رهبر کره شمالی مرده است؟

خرداد: آنچه شایعه مرگ رهبر کره شمالی را تقویت می‎کند این است که پدرش کیم جونگ ایل هم چند روز قبل از اعلام رسمی فوتش از دنیا رفته بود.

به گزارش خرداد، شایعات مرگ یا بیماری رهبر کره شمالی در این چند روز قوی‌تر و قوی‌تر شده است. بسیاری از کاربران کره ای توییتر عدم حضور کیم جونگ اون را در انظار دلیل مرگ او می‌دانند. طبق گزارش‌ها، رهبر کره شمالی 15 آوریل هم در مراسم سالروز تولد پدربزرگش شرکت نداشت و همین امر گمانه‌زنی‌هایی را به راه انداخت.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را فاش نکرد، گزارش داد که کیم جونگ اون پس از انجام یک عمل جراحی در وضعیت خطرناکی قرار دارد. در همین حال وب‌سایت دیلی ان‌کی که عمدتا از سوی فراری‌هایی از کره‌شمالی اداره می‌شود، به نقل از منابع داخلی در کره‌شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون 12 آوریل در بیمارستانی در تفرجگاه کوهستانی «کومگانگ» در «هیانگسان» تحت عمل جراحی قرار گرفت و در ویلایی در آنجا اقامت دارد تا روند بهبودی را طی کند.

چرا ممکن است کیم جونگ اون مرده باشد؟

آنچه شایعه مرگ رهبر کره شمالی را تقویت می‎کند این است که پدرش کیم جونگ ایل هم چند روز قبل از اعلام رسمی فوتش از دنیا رفته بود. این را یکی از کارشناسان مشهور کره شمالی یعنی مارتین ویلیامز توییت کرده و تاکید نموده که رهبر قبلی کره شمالی هم قبل از مرگ چند بار به مدت چند هفته غیبش می‌زد و مجددا در انظار ظاهر می‌شد. بعدا مشخص شد که او در این دوره در حال نقاهت بوده  است. این دقیقا چیزی است که در مورد کیم جونگ اون هم قابل مشاهده است.جاسوس‌ها و مقامات کره جنوبی؛ مرگ یا بیماری وخیم اون شایعه است

گاردین تاکید دارد که این خبر‌ها در مورد مریضی و یا مرگ کیم جونگ اون بیشتر توسط رسانه‌های چینی و کره شمالی منتشر شده است. با این حال، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی تاکید کرده است که هیچ گونه شواهدی در مورد مرگ کیم جونگ اون به دست نیامده و این امر هنوز اثبات نشده است. همچنین خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از یک مقام ارشد که نمی‌خواست نامش فاش شود گزارش داد که شایعات بیماری و مرگ کیم جونگ اون کاملا غلط است.

پای کرونا در میان است؟

طبق گزارش گاردین، احتمال دارد کاهش حضور کیم جونگ اون در انظار عمومی در ماه‌های اخیر به علت اجتناب از ابتلا به بیماری کرونا باشد. نباید فراموش کرد که کره شمالی در مورد اعلام آمار این بیماری در این سرزمین به شدت سخت گیر است و معمولا آمار کشورش در این موضوع را سانسور می‌کند.

با این حال، آمار نشان می‌دهد که هر بار رهبر کره شمالی در انظار حاضر نمی‌شود مبتلا به نوعی بیماری شده است. در سال 2014، کیم به مدت 6 هفته در انظار حاضر نشد و سپس جاسوس‌های کره جنوبی فاش کردند که او عمل جراحی جهت خروج یک کیست از بدنش داشته و در این مدت استراحت می‌کرده است.

ابرمرد بیمار؟!

معمولا رسانه‌های کره شمالی اخبار مربوط به وضعیت جسمانی کیم جونگ اون را مخابره نمی‌کنند. طبق اطلاعات به دست آمده، رهبر کره شمالی به علت مصرف بالای سیگار، کار زیاد و به خصوص چاقی مفرط با انواع بیماری‌ها مواجه است اما رسانه‎‌های کره شمالی سعی دارند از رهبرشان تصویر یک ابرمرد را ترسیم کنند که هرگز بیمار نمی‌شود. این استراتژی دقیقا در زمان کیم جونگ ایل هم دنبال شد و تنها بعد از مرگ او بود که همه متوجه این موضوع شدند.

 قدرت گیری خواهر به جای برادر؟

کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون و وزیر تبلیغات او است که در ماه‌های اخیر بر فعالیتش افزوده شده است. هر چقدر رهبر کره شمالی در ماههای اخیر کمتر در انظار حاضر است، خواهرش بیش از پیش به جای او حضور دارد. طبق گزارش‌های واصله، چند هفته قبل از عمل جراحی کیم، خواهر کوچکتر وی زمام امور را به دست گرفت و طبق گفته روزنامه چوسون ایلبو او اکنون  به حزب کارگران کره شمالی دستور می‌دهد. 

چوسون ایلبو  در این رابطه نوشت: «شایعاتی در کره شمالی در حال انتشار است مبنی بر اینکه کیم یو جونگ مسئول همه امور، به جز امور نظامی، شده است.»
اگر این خبر درست باشد ممکن است قدرت حقیقی کره شمالی پس از سالها به دست یک زن بیفتد.
 

 

منبع: خبر فوری

برچسب ها: رهبر کره شمالی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی