امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

تیتر خور خوب سحر قریشی و جو گیری رسانه‌ها و مردم

سرویس اجتماعی خرداد-محمد خزین: یک ویدئو 16 ثانیه ای طی چند روز گذشته هزاران هزار بار در شبکه های اجتماعی بازخورد داشته و همرسانی شده و صدها عنوان مطلب با تیترهای آنچنانی درباره خانم بازیگر و جمله یک ثانیه ای او در این ویدئو انتشار یافته است.

به گزارش خرداد، ماجرا از یک پیاده روی ساده در فضای سبز چند دختر در این فضای کرونایی آغاز شد. حضور خانم بازیگر جوان، خبر ساز و پر حاشیه طی چند سال گذشته در این ویدئو و جمله بی ادبانه او خطاب به پارکبانی که اجازه سلفی گرفتن به قریشی نمی دهد و او در جواب می گوید دیگه این هم با ما عکس نمی گیرد، زمینه ساز یک کرور واکنش در شبکه های اجتماعی و در میان رسانه های رسمی شد که با تیترهای جنجالی و مخاطب پسند به سراغ این ماجرا رفته و شماری هم به تحلیل این اتفاق شوم و عجیب و غریب پرداخته!! و در انتها هم عزیزان شهرداری بر خود وظیفه دیدند که از این پارکبان مظلوم و بی خبر از همه جا قدردانی کرده و از دستبوسی این مردم شریف بگویند.

اتفاقی که اوج هیجان زدگی، بی سوژگی و جو گیری بسیاری از ما را با کمال تاسف نشان می دهد و البته موج سورای عده ای دیگر را هم هویدا می کند.

به طور قطع ماجرای این پارکبان و رفتار قریشی طی چند روز آینده مثل بسیاری از اتفاقات دیگر که در فضای مجازی به یکباره بولد شده و موج می سازد، فروکش کرده و همه چیز از یاد همگان خواهد رفت اما خوبست یادمان نرود که ما در مواجهه با اتفاقات چرا تا این حد جوزده و احساسی برخورد می کنیم و یک نفر را بیکباره از عرش به فرش می کشیم و دیگری را بر عکس از فرش به عرش می رسانیم.

خوبست یادمان نرود که رسانه های ما چرا تا این حد دچار جو زدگی و موج سورای شده اند در حالیکه خود باید جو ساز و فضا پرداز باشند نه تابعی از اتفاقات روزمره و سپس فرصت طلبی از آن

خوبست یادمان باشد چنین رفتارهایی فقط از قریشی سر نمی زند و بسیاری از جوانان به اصطلاح مرفه و لاکچری همین نگاه متفرعنانه را به مردم فرودست دارند و از بخت بد قریشی و شهرت او این اتفاق در خصوص او به یکباره وایرال شده و اینچنین واکنش داشت.

خوبست یادمان باشد که آن مرد پاکبان سلیم النفس و با شعور به دستبوسی و دلسوزی های شعاری احتیاجی ندارد و این ادا و اطوارها دردی از او دوا نمی کند، اتفاقا او برخوردی معقول و عادی داشته و نیاز به این واکنش های غلو آمیز نیست و شاید این رفتارها و واکنش ها تاثیر مخربی در آینده شخصی او داشته باشد.

و البته خوبست یاد سلبریتی های پر افاده وطنی باشد که چهره های مشهور در همه دنیا زیر ذره بین افکار عمومی قرار دارند و و هر اقدام کوچک آنان می تواند واکنش های پردامنه ای بیابد و مواظب رفتارهای خودشان باشند و البته بر مخاطبان محترم هم ضروری است که توجه کنند که اولا سلبریتی ها هم مثل همه ما آدم هستند و روز خوب و بد دارند و دوم آنکه تا این حد واکنش های افراطی و غلو هایی که پیرامون زندگی و سکنات بازیگران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی صورت می پذیرد طبیعی نبوده و همه آنها را دچار توهمات می کند و هم فرهنگ نامناسب در جامعه رسوخ می یابد.

در نهایت باید گفت که این اتفاق چند ثانیه ای فی الواقع از هر زاویه ای نگریسته شود جز یک افاده و لوس بازی ساده هیچ چیز دیگری ندارد و این حجم از واکنش خودش محل تامل فراوان و تحلیل بسیار است! 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی