امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲

توصیه نیروی دریایی آمریکا به وزیر دفاع؛ فرمانده ناو روزولت را برگردانید

خرداد: نیروی دریایی آمریکا به وزیر دفاع این کشور توصیه کرد فرمانده برکنار شده ناوهواپیمابر تئودور روزولت را با دیگر در سمت خود ابقاء کند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ،رسانه‌های غربی از واشنگتن گزارش دادند، نیروی دریایی آمریکا روز گذشته(جمعه) این توصیه را به مارک اسپر وزیر دفاع این کشور اعلام کرد.

پیش از این به دنبال انتشار نامه "برت کوزیر" این فرمانده ناو هواپیمابر روزولت در مطبوعات در مورد وضعیت اسفناک خدمه مبتلا شده این کشتی به ویروس کرونا، پنتاگون این فرمانده را برکنار کرده بود. 

توماس مودلی معاون وزیر نیروی دریایی آمریکا پیشتر در این زمینه مدعی شده بود: کوزیر نه به دلیل افشای نامه وی در مطبوعات بلکه به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرونا بر وی و بر مدیریت حرفه‌ای او بر ناو برکنار می‌شود. فرمانده کوزیر به این دلیل برکنار شد که نامه وی از طریق یک سیستم نا امن به بیرون از زنجیره فرماندهی نیروی دریایی ارسال شد. 

پنتاگون در بیانیه‌ای اذعان کرد که مارک اسپر نتایج تحقیقات اولیه در مورد اتفاقات این ناوهواپیمابر را دریافت کرده اما خواهان بازبینی کپی نوشتاری از تحقیقات کامل شده در این زمینه است.

در ادامه این بیانیه ضمن اشاره به اینکه هیچ تصمیم قریب‌الوقوع وجود ندارد، تصریح شده است که مارک اسپر قصد دارد به طور کامل گزارش مربوط به اتفاقات را مورد بازبینی قرار دهد و بار دیگر برای تدابیر بعدی می‌خواهد با مقامات ارشد نیروی دریایی دیدار کند.

نیروی دریایی نیز اعلام کرد هنوز هیچ تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ نشده است.

در این میان آدام اسمیت رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا نیز خواستار ابقای فرمانده این ناوهواپیمابر شد.

دو هفته پیش نیز بیش از ۱۲۰ هزار نفر در آمریکا با امضای توماری ابقای «بِرِت کروزیر» را خواستار شده بودند. در عریضه منتشر شده در اینترنت آمده است: اقدامات این ناخدا احتمالا جان بسیاری را نجات داده است. هر چند که او اخراج شده، طرح هایش برای جابجایی امن خدمه این ناو همچنان اجرا می شود. او یک قهرمان است که باید تشویق شود.
برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی