امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷

چین: اطلاع از کیم جونگ اون نداریم

خرداد: سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز، دوشنبه اظهار کرد، اطلاعاتی برای ارائه درباره کیم جونگ اون در اختیار ندارد. او همچنین در واکنش به اتهاماتی علیه پکن مبنی بر انتشار اطلاعات غلط درباره کووید ۱۹ گفت، چین قربانی اطلاعات غلط بوده نه منتشرکننده آن.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، در میانه گزارش‌هایی که درباره وضعیت وخیم کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی منتشر شده، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی خبری اظهار کرد، کشورش اطلاعاتی برای ارائه درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین این اظهارات را در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌هایی مبنی بر این که یک هیئت چینی متشکل از متخصصان پزشکی به کره شمالی اعزام شده‌اند و احتمال اعزام آنان برای کمک به کیم جونگ اون یا کمک به این کشور برای مقابله با کووید ۱۹ بیان کرد.

سه منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته‌اند، یک تیم چینی روز پنجشنبه برای مشاوره درباره وضعیت کیم جونگ اون به کره شمالی اعزام شده‌ است.

این سخنگو همچنین در واکنش به سوالی درباره گزارش اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه چین درباره شیوع کرونا اطلاعات غلط منتشر کرده، اظهار کرد، چین قربانی اطلاعات غلط درباره کووید ۱۹ بوده، نه منتشرکننده آن.
برچسب ها: چین ، کیم جونگ اون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی