امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

درخواست ویژه خانواده شهدای دیپلمات از عراقچی

خرداد: معاون سیاسی وزارت امور خارجه از طریق فضای مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس با تعدادی از خانواده‌های شهدای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خرداد، در این گفتگوی صمیمانه سیدعباس عراقچی سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان را به خانواده‌های معظم شهدای وزارت امور خارجه تبریک گفت و با ذکر شرایط سخت حاکم بر کشور که تحت تأثیر همزمان تحریم‌های همه‌جانبه، فشار حداکثری آمریکا و اپیدمی کرونا قرار دارد، حفظ و تقویت روحیه ایثار و شهادت را ضامن موفقیت جمهوری اسلامی در این مصاف نابرابر دانست.

 وی ابراز اطمینان کرد که دعای خیر شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده های معزز ایشان بدرقه راه ملت ایران در این راه پر فراز و نشیب خواهد خود.

 عراقچی با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کارکنان وزارت امور خارجه ایثارگر هستند، گفت: این وزارت در زمان دفاع مقدس و یا در جریان ماموریت های دیپلماتیک، شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

وی تلاش در جهت ارتقاء جایگاه و منزلت شهدای وزارت امور خارجه در ساختار اداری وزارت امور خارجه را از دغدغه‌های وزیر امور خارجه و دیگر مسئولان این وزارت قلمداد کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین پیگیری مطالبات و مسائل خانواده های شهدا را از جمله اولویت های وزارت امور خارجه دانسته و عنوان کرد که موارد مطرح شده از سوی خانواده های معظم شهدا با همکاری و هماهنگی اداره ایثارگران وزارت امور خارجه مورد رسیدگی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

عراقچی درخواست خانواده شهدا برای تعیین روزی تحت عنوان روز دیپلمات در تقویم کشور را یک خواسته بحق عنوان کرد و گفت با توجه به مجاهدت دیپلمات های جمهوری اسلامی در عرصه تامین منافع ملی و به شهادت رسیدن تعدادی از آنها در جریان مأموریت های خود، شایسته است روزی تحت عنوان روز دیپلمات تعیین شود.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی