امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

پیچیدگی آزادسازی سهام عدالت زیاد است

خرداد: عضو شورای عالی بورس به پیچیدگی‌های موجود در آزادسازی سهام عدالت اشاره کرد و افزود: در روز واگذاری سهام عدالت، استراتژی خاصی برای آزادسازی آن اتخاذ نشد به همین دلیل اکنون این اقدام با پیچیدگی‌های زیادی همراه است که باید به طور حتم راهکار و ساز و کار رفع مشکلات موجود در نظر گرفته شود.

به گزارش خرداد ،سعید اسلامی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مزایای آزادسازی سهام عدالت اشاره کرد و گفت: تاکنون جزییات آزادسازی سهام عدالت مشخص نشده است اما در مجموع این اقدام از جمله تصمیماتی است که باید زودتر از اینها گرفته می‌شد.

وی ادامه داد: اکنون قفلی در اقتصاد کشور ایجاد شده که هیچ راهکار و راه فراری برای آن جود ندارد، در این سال‌ها طرح‌های ارائه شده هم  به نوعی در مرجله تصمیم‌گیری و تصویب گیر کرده است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با اعتقاد بر اینکه آزاد سازی سهام عدالت به رهاسازی این شرکت‌ها و افزایش عمق بازار سرمایه کمک خواهد کرد، اظهار داشت: زمانی که بازار سرمایه دچار عارضه‌های جو روانی است ممکن است اتفاقاتی در بازار رخ دهد که با تصمیمات ما برای بهبود روند بازار مغایرت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در شورای عالی بورس که دیروز برگزار شد جزییات طرح آزادسازی سهام عدالت مورد بحث قرار نگرفت و برای طرح در شواری عالی باید کمیسیون تخصصی شورای عالی، موضوع را به تصویب برساند و بعد در صحن شورای عالی مصوب شود.

اسلامی اظهار داشت: در چند سال اخیر فکرهای زیادی در خصوص سهام عدالت شده است و مسئولین مختلف نظرات و راهکارهایی را ارائه کردند که هر یک از این راهکار ها با چالش‌هایی همراه بوده است.

وی به حمایت رهبر معظم انقلاب از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: تاکید مسئولین رده بالای کشور، آزاد سازی سهام عدالت و واگذاری شرکت‌های غیرضروری دولت و بخش‌های حاکمیتی نیز می‌تواند در افزایش عمق بازار سرمایه تاثیر گذار باشد.

دبیر کل کانون سرمایه گذاران ایران معتقد است، اکنون گره کوری در اقتصاد کشور افتاده است که باید آن را باز کرد و نباید به دلیل کور بودن، این گره را برای سال‌های سال رها کرد.

وی در ادامه به رشد این روزهای بازار سهام اشاره کرد و گفت: از نگاه فعالان بازار رونق بازار سرمایه در رشد عدد شاخص بورس نیست بلکه در افزایش سهم تامین مالی بازار و ایجاد ثبات نسبی با توجه به ریسک‌های موجود در بازار است؛ بنابراین خیلی از حرفه‌ای های بازار از رشدهای پرشتاب و خیره کننده بازار خوشحال نمی‌شوند بلکه آن‌ها را با نگرانی‌هایی همراه می کند.

اسلامی با بیان اینکه ورود نقدینگی های غیرمتخصص به بازار و ورود مستقیم افراد تازه وارد به بازار می‌تواند نگرانی‌هایی را با خود به همراه داشته باشد، گفت: سرمایه‌ای که از سوی سهامداران تازه وارد به بازار سرمایه ورود می‌کند بسیار زودتر از پول سهامداران حرفه‌ای از بازار خارج می‌شود، اینکه گفته می‌شود شاخص بورس دارای حباب است صحیح نیست اما زمانی که تعداد سهامداران حقیقی در بازار افزایش پیدا می‌کند به طور حتم تاثیر روانی را در معاملات بازار با خود به همراه دارد.
برچسب ها: سهام عدالت ، بورس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی