امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۱۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴

وزیر دفاع کره جنوبی: اوضاع کره شمالی به رغم شایعات عادی است

خرداد: «جیونگ کیونگ دو» وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرد که به رغم برخی از شایعات درباره بیماری «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، اوضاع در این کشور کاملا عادی است.

به گزارش خرداد، ایرنا از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این مقام کره ای روز چهارشنبه گزارش کرد: ما هنوز هیچ مورد مشکوک و یا تحرک غیرعادی را در کره شمالی به رغم وجود چنین شایعاتی رصد نکرده ایم.

وی در نشست پارلمانی کشورش درباره وضعیت رهبر کره شمالی گفت‌: داده هایی که در اختیار داریم اثبات کننده وضعیت غیرعادی در آن کشور نیست ما دایما در حال به روز شدن هستیم.

وزیر وحدت کره جنوبی خاطر نشان کرد که رهبر کره شمالی در سال جاری میلادی سه بار در انظار ظاهر نشده و این دوره غیبت وی ۱۷ روز به طول انجامیده است.

وی تاکید کرد که به عنوان وزیر دفاع و با نظرداشت همه مسایل نظامی و موضوعات ذی ربط دیگر، مساله را بسیار جدی تلقی کرده و با آمریکا نیز در حال مبادله اطلاعاتی در این زمینه است.

همزمان با این تحولات، خبرگزاری یونهاپ احتمال داده است کیم یوجونگ خواهر ۳۲ ساله رهبر کره شمالی که در روزهای گذشته حضور بیشتری در برنامه های این کشور داشته و از نفوذ فزاینده ای برخوردار شده است جانشین کیم در آینده باشد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که دیروز وزارت وحدت کره جنوبی مسوول روابط دو کره اعلام کرد اخبار مربوط به بیماری کیم کاملا ساختگی است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی