امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۲۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
تعداد نظرات: ۴ نظر

توضیحات محمود کریمی درباره روضه جنجالی

خرداد: روز جمعه یک مداحی از حاج محمود کریمی در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. محمود کریمی در این مداحی که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شد گفته بود که فردی به نام خسرو در حالت مستی با امام حسین (ع) تخته نرد بازی کرده و دو کسیه برنج به ایشان باخته و این کیسه‌ها را به هیات محل داده است.

او در این مداحی گفته است: «وقتی این فرد به هیات می‌رسد به او می‌گویند خانمی منتظرت بود، وقتی نیامدی گفت به او بگویید نذرت قبول است اما هیچ وقت با بچه من قمار بازی نکن».

پس از جنجالی شدن این مداحی، حاج محمود کریمی گفت: این سخنانش یک حکایت بوده که در زندگی معمولی برای خیلی از افراد رخ داده است، نه یک روایت دینی. وی همچنین اعلام کرد که این فرد در «خیال خود با امام معصوم قمار بازی کرده بود».
برچسب ها: محمود کریمی
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
عبداله رستگاری
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
0
0
کجایند کفن پوشان ؟ چرا نوکشان چیده و حرفی نمی زنند که مرد حسابی از کی قماربازی آدم مست با امام معصوم در خیال رونق بازار مداحی شده است ؟ چرا در پیشگاه و محضر خدا و امام زنده حیا نمی کنند و هرچه از معده شریفشان بلغور می شود روانه بازار می کنند . خداوند به داد همه برسد .
محمدرضا باقرپور
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
0
0
آقای محمود کریمی این‌جانب، برای چندمین بار و به دقت، این روضه! شما را گوش کردم تا درست قضاوت کرده باشم؛ شما به عنوان یک روضه‌خوان، از حد خودتان تجاوز کرده‌اید. چنین سخنانی و در واقع، چنین اراجیفی را بیان کردن که هیچ اساس و منطقی ندارد و یک داستان کاملاً جعلی و دروغین است، صدمه جدی به دین می‌زند و موجب دین‌زدایی و دفع یک عده از دین می‌شود و موجبات خنده معاندان را فراهم می‌کند؛ چنین داستان‌هایی شاید در جمع‌های چند نفری خانواده یا دوستانه و در بین عوام‌الناس، جالب و حتی نتیجه‌بخش هم بوده باشد که البته بنده شخصاً آن را هم توصیه نمی‌کنم اما در جایی که میلیون‌ها، مخاطب و مستمع، حضور دارند، این کار به دور از عقل و درایت بود. قرار نیست هرکسی بیاید و به خود این اجازه را بدهد که یک داستانی را درست کند؛ صرفاً برای مجلس‌گرمی و گریاندن مخاطب؛ گریاندن، به چه قیمتی؟ شما اصلاً می‌فهمید چی دارید می‌گویید؟ من شرمنده و خجل و البته متعجب شدم وقتی این روضه شما را گوش کردم. بعدش هم آمده‌اید توجیه کردید؛ علی‌رغم تصور شما، هیچ بهره‌ای که نداشت بلکه بسی صدمه هم داشت. شما عجب جسارتی کرده‌اید که از قمار و مشروب الکلی و همبازی در یک روضه، سخن گفته‌اید و این، نهایت نادانی شما را می‌رساند. حتی یک حکایت هم ضمن اینکه باید منبع داشته باشد، باید متضمن معانی و پیام‌های عالی انسانی نیز بوده باشد و حکایت بودن آن، موجب تطهیر این قضیه نمی‌شود. تقصیر شما هم نیست؛ تقصیر کسی است که میکروفون دست شما می‌دهد و اجازه می‌دهد در برنامه زنده‌ای، جلوی میلیون‌ها بیننده، روضه بخوانی. این توجیهات شما، عذر بدتر از گناه و توهین مجدد به شعور مردم بود. بازگو کردن چنین حکایت‌های کوچه بازاری دل‌خوش کنی برای قماربازان و الکلی‌ها و عیاشان و از این دست افراد بی دین اما دل‌صاف! که یکی از اهداف سازندگان آن هم، به تمسخر گرفتن دین و تخفیف دادن عمل این گنهکاران می باشد، چهره متناقض و زشتی از دین اسلام ارائه می‌کند. آقای عبدالعلی علی‌عسگری، رئیس محترم صدا و سیما باید در این خصوص، پاسخگو باشند. به نظرم، ممنوع التصویری برای این روضه‌خوان، کوچکترین کاری است که می شود کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
0
0
بنده به سهم خودم از قطب عالم امکان مهدی صاحب الزمان عذر خواهی می کنم که این چنین به ساحت مقدس امام حسین ع هتاکی می شود و جالب اینجا از دلواپسی خبری نیست هتاکی و بی شرمی تاکجا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
0
0
چنین بی حرمتی وحشتناکی به سید الشعراء ع کم سابقه است وعجیب این سکوت مرگبار در برابر چنین هتاکی است ننگتان باد و بمیرید که اینقدر بی غیرت نباشید حداقل کار تریبون رو ازین شخص بگیرید
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی