امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱

ایران و ازبکستان بر توسعه و تقویت همه‌جانبه مناسبات تاکید کردند

خرداد: روسای جمهوری ایران و ازبکستان با اشاره به روابط دوستانه و رو به گسترش دو کشور، بر تلاش و تعامل بیشتر دوکشور در راستای توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات فی مابین تاکید کردند.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و شوکت میرضیایف روز چهارشنبه با تبریک متقابل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به دو ملت و همه مسلمانان جهان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه ابراز امیدواری کردند تا همه ملت‌ها با یاری هم بتوانند از مشکلات عبور کنند.

دو طرف با اشاره به سختی‌ها و مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا در اکثر کشورهای جهان بوجود آورده است، بر لزوم توسعه همکاری و همدلی دولت‌ها و کشورهای جهان برای مقابله با کرونا تاکید کردند.

 روسای جمهوری ایران و ازبکستان در این گفت وگو با بررسی وضعیت روابط و همکاری های دو کشور در بخش های گوناگون، توسعه روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله گسترش همکاری‌های بانکی، تسهیل در صدور روادید برای تجار دو کشور و بازگرداندن روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به روال قبلی با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را مورد توافق قرار دادند.

 روحانی با اشاره به موفقیت های کشورمان در مسیر مبارزه با کرونا و ساخت تجهیزات و امکانات مورد نیاز در این زمینه از جمله کیت های تشخیص و دستگاه ونتیلاتور، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات و تامین نیازمندی های ازبکستان برای مبارزه با کرونا است.

رییس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: متاسفانه برخی دولت‌های زیاده خواه و در رأس آن آمریکا، در این شرایط هم به دنبال اهداف سیاسی خود و اعمال فشار و تحریم علیه کشورها و ملت‌ها هستند که باید برابر آنها ایستادگی کنیم.

شوکت میرضیایف نیز در این تماس تلفنی با تجلیل از موفقیت ها واقدامات جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با کرونا، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاهی ویژه در منطقه بوده و توسعه روابط با این کشور برای ما بسیار حائز اهمیت است.
برچسب ها: ایران ، ازبکستان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی