امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

تهدید تازه مالک تسلا: قرنطینه ادامه یابد کارخانه کالیفرنیا را تعطیل می‌کنم

خرداد: ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل تسلا، مقام‌های ایالت کالیفرنیا را تهدید کرد که در صورت ادامه اصرار آنها بر تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی، کارخانه خود در این ایالت را تعطیل و آن را به ایالت دیگری در آمریکا متتقل می‌کند.

به گزارش خرداد به نقل از یورونیوز،آقای ماسک که پیش از این نیز اجرای سیاست قرنطینه عمومی و تعطیلی کسب و کارهای اقتصادی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا را رویکردی «فاشیستی» توصیف کرده بود، با انتشار توییتی تازه اعلام کرد که پای مسئولان شهرستان آلامدا را به دادگاه خواهد کشاند. او دستورالعمل مسئول انتصابی و موقت بهداشت این شهرستان را به باد انتقاد گرفت و آن را ضد آزادی‌های اساسی و خلاف منطق تعبیر کرد.

او همچنین تاکید کرده که این آخرین هشدار او بوده و به عنوان آخرین خودروسازی که هنوز در ایالت کالیفرنیا حضور دارد، کارخانه خود را به ایالت تگزاس یا نوادا منتقل خواهد کرد.

تسلاموتورز نوزدهم مارس گذشته در پی اعمال محدودیت‌های اعمال شده پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا برغم تمایل مجبور شد که کارخانه خود در شهرستان آلامدا و نزدیکی شهر سان‌فرانسیسکو را تعطیل کند. مسئولان این شرکت امیدوار بودند بتوانند دوباره این کارخانه را روز چهارم مه بازگشایی کنند ولی این محدودیت‌ها همچنان تمدید شده است.

مالک شرکت خودروسازی تسلا تمدید محدودیت‌‌های قرنطینه را رویکردی «فاشیسیتی» خواند
شرکت تسلا، پیشگام بازار جهانی خودروهای الکتریکی به شمار می‌رود. ایلان ماسک به جز تسلا، مالک شرکت فضایی اسپیس ایکس هم هست.

تسلا تقریباً ۲۰ هزار کارگر و کارمند در دفتر مرکزی و تنها کارخانه خود در آمریکا دارد. این شرکت در اواخر ماه مارس اعلام کرده بود که دو تن از پرسنل این شرکت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

کارخانه تسلا در چین که تحت‌تاثیر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، از اواسط فوریه گذشته دوباره آغاز به کار کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی