امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

۵ اشتباه رایج که به موها آسیب می‌زند

خرداد: همه ما در طول روز کارهایی انجام می‌دهیم که بی‌آنکه بدانیم باعث آسیب رساندن به موهایمان می‌شود. در این مطلب با ۵ اشتباه رایجی که به موها صدمه می‌زند آشنا می‌شوید.

به گزارش خرداد به نقل از همشهری آنلاین، مو نقش مهمی در زیبایی و ظاهر افراد دارند، در نتیجه مراقبت از آنها حائز اهمیت است. برخی عادات اشتباه ما باعث افزایش ریزش مو و صدمه دیدن موهایمان می‌شود. در ادامه با ۵ اشتباه رایجی که ممکن است هر روز آنها را تکرار کنیم آشنا می‌شوید.

اشتباه اول؛ تماس مستقیم اتوی مو با موها
استفاده مداوم و هر روزه از اتو به مو آسیب می‌زند. اگر جزو کسانی هستید که عادت به اتو کشیدن موهایتان دارید بهتر است برای پیشگیری از آسیب رسیدن به مو قبل از استفاده از اتو از سرم مو استفاده کنید. سرم مو مانند یک محافظ عمل می‌کند و همچنین باعث آبرسانی به موهایتان می‌شود. 

اشتباه دوم؛ موهای خیس را شانه‌کردن
برای باز کردن گره‌های موی خیس از یک شانه با دندانه‌های درشت استفاده کنید تا موهایتان کشیده و کنده نشود.

اشتباه سوم؛ اتو کردن موها با بالاترین درجه حرارت
اگر همیشه از کمترین دمای اتوی مو استفاده کنید، آسیب رساندن به موهایتان را به حداقل ممکن می‌رسانید؛ این نکته برای موهای خشک و نازک و رنگ‌شده بسیار اهمیت دارد.

اشتباه چهارم؛ بستن موها با کش سفت و غیرپارچه‌ای
وقتی موها را خیلی محکم دم‌اسبی می‌بندید، درآوردن کش سر باعث کشیده شدن موها می‌شود. بهتر است همیشه از یک کش نرم و پارچه‌ای مرغوب استفاده کنید.

اشتباه پنجم؛ نزدیک نگه‌داشتن سشوار به موها
بهتر است سشوار حداقل ۲۰ سانتیمتر با موهایتان فاصله داشته باشد. حفظ این فاصله باعث می‌شود موهایتان نسوزد و آسیب نبیند.
برچسب ها: مو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی