امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۴۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

خرداد: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا،  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، شماری از مقام های ارشد نظامی ایران و چند نهاد قضایی را به بهانه ارتباط با نقض جدی حقوق بشر تحریم کرد. 
براساس وب سایت رسمی خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC)، رحمانی فضلی را به دلیل نقش وی در نقض حقوق بشر و همچنین هفت مقام ارشد نیروهای نظامی را در فهرست تحریم های خود قرار داد.
این تحریم ها شامل بنیاد تعاون ناجا، به همراه مدیر و اعضای هیات امنا آن نیز می شود. 
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نیز مدعی شد ایران اعتراضات صلح آمیز مردم خود را سرکوب می کند و ایالات متحده همچنان به مسئولیت پذیری مقام ها و نهادهای ایرانی ادامه می دهد که بر مردم خود ظلم می کنند.
طبق بیانیه خزانه داری آمریکا اقدامات اتخاذ شده علیه مقامات ایران شامل حسین اشتری فرد فرمانده نیروی انتظامی ایران و ایوب سلیمانی جانشین وی در ناجا (معاون طرح و برنامه ستاد کل نیروهای مسلح)، محسن فتحی زاده (ئیس سازمان حفاظت و اطلاعات ناجا)، یحی محمودزاده (معاون طرح و برنامه و بودجه ناجا)، حمیدرضا اشراق (معاون حقوقی و امور مجلس ناجا)، هابیل درویش مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا ، محمد علی نوری نژاد (معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) و حسن شاهپور فرمانده سپاه پاسداران در استان خوزستان می شود.
برچسب ها: آمریکا ، تحریم‌
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی