امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
گاردین:

چرا ماسک‌های غیر بهداشتی کیم‌کارداشیان‌پرفروش‌شدند؟

خرداد: کیم کارداشیان یک خط تولید تجاری به نام اسکیمز را از مدت‌ها پیش تاسیس کرده و هدایت می‌کند. اکنون این برند تجاری نوعی ماسک غیر پزشکی یا به عبارتی دقیق‌تر غیر بهداشتی تولید کرده که با وجود کارایی تقریبا سطح پایین خود رکورد فروش را شکسته است. موضوعی که طی ۴۸ ساعت اخیر به شدت جنجال آفرین شده است.

به گزارش خرداد به نقل از خواندنی‌های انتخاب به نقل از گاردین، فروش خیره کننده این ماسک‌ها نشان می‌دهد مردم هنوز مرز بین سلامت و مد را نمی‌شناسند یا رعایت نمی‌کنند.


کیم کارداشیان که به عنوان ستاره برنامه‌های تلویزیونی عامه پسند شناخته می‌شود، ماسک‌های خود را در پنج رنگ برای پوست‌های مختلف روانه بازار کرد و طبق گزارش‌ها در کمتر از ۳۰ دقیقه کل ماسک‌ها به فروش رسید و اکنون بسیاری از افراد در فهرست پیش خرید این ماسک‌ها ایستاده اند.

چرا ماسک‌های غیر بهداشتی کیم کارداشیان پر فروش شدند؟

البته اسکیمز اعلام کرد که ۱۰۰۰۰ ماسک به موسسات خیریه مختلف محلی در لس آنجلس اهدا خواهد کرد، اما بررسی نمونه‌های اولیه این ماسک‌ها نشان می‌دهد هیچ خبری از رعایت نکات بهداشتی در این ماسک‌ها نیست و صرفا با هدف افزایش درامد کارداشیان تولید شده اند. البته کارداشیان تنها فردی نیست که سعی کرده از کرونا به نفع خود استفاده کند و بسیاری از برند‌های مشهور نیز اقدام به تولید ماسک کرده اند. با این حال اغلب این ماسک‌ها چندان بازدهی قابل توجهی ندارند و حتی ماسک‌های خانگی معتبر‌تر از این نوع ماسک‌های گرانقیمت هستند.


هر یک از ماسک‌های کارداشیان ۸ دلار قیمت دارند. جالب است که خود کارداشیان نیز در وب سایت فروش اشاره کرده این ماسک‌ها تزئینی و غیر بهداشتی هستند و درواقع با برچسب "غیر پزشکی" رده بندی شده اند. وب سایت هشدار می‌دهد که ماسک حاوی فیلتر تنفسی نیست و خطر ابتلا به بیماری کرونا را برطرف نمی‌کند، با این وجود اغلب خریداران این ماسک با هدف چشم و همچشمی در دوران همه گیری کرونا ماسک‌ها را خریداری کرده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی