امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷

آمریکا تایوان را مسلح می کند

خرداد: دولت آمریکا، کنگره را از فروش احتمالی اژدرهای پیشرفته به تایوان به ارزش ۱۸۰ میلیون دلار مطلع ساخت؛ اقدامی که احتمالا باعث خدشه‌دار شدن بیشتر روابط میان واشنگتن و پکن می‌شود.

به گزارش خرداد ،ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا همچون اکثر کشورها روابط دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد اما طبق قانون می‌تواند برای این جزیره دموکراتیک ابزار نظامی را فراهم کند.

چین مرتبا فروش تسلیحات آمریکایی به تایوان را محکوم کرده است. چین مدعی است که تایوان بخشی از قلمرو این کشور محسوب می‌شود.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: وزارت امور خارجه آمریکا فروش احتمالی اژدرهای پیشرفته ۱۸MK-۴۸ Mod۶ و تجهیزات مرتبط با آن به ارزش تقریبی ۱۸۰ مییون دلار را تایید کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این آژانس گواهی نامه‌های لازم برای اطلاع رسانی به کنگره درباره‌ این فروش احتمالی را ارسال کرده است. این فروش تسلیحاتی پیشنهاد شده با حمایت از تلاش‌های مداوم تایوان برای به روز رسانی نیروهای مسلح خود و حفظ یک توانایی دفاعی معتبر، در راستای منافع امنیتی، اقتصادی و ملی آمریکا خدمت می‌کند.

این اطلاعیه درست همزمان با مراسم تحلیف تسای اینگ –ون به عنوان رئیس جمهوری تایوان برای دومین دوره متوالی منتشر شد.
برچسب ها: تایوان ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی