امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶

بایدن به سوالات ترند شده در گوگل از او پاسخ داد

سرویس بین الملل خرداد، رامتین لطیفی: جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا با حضور در یک گفتگوی تصویری به سوالات ترند شده از او در تارنمای گوگل پاسخ داد.

-سوال: آیا تا به حال نام خود را در گوگل جستجو کرده‌اید؟

-بایدن: خیر

-سوال: سیاست‌های مهاجرتی جو بایدن چیست؟

-بایدن: باید خانواده را دور هم نگه داشت و این نکته را در نظر گرفت که ما و کشور ما بر پایه مهاجرت بنا شده است. همه ما آمریکایی‌ها روزی مهاجر بودیم و نباید با مهاجران جور دیگری برخورد کنیم. آمریکا کشور مهاجران است و ما به این افتخار می‌کنیم. پدربزرگِ پدربزرگ من هم در سال ۱۸۴۶ در سواحل ایرلند سوار بر کشتی شد و در سواحل آمریکا پهلو گرفت.

-سوال: برنامه جو بایدن برای بهبود شرایط اقتصادی آمریکا چیست؟

-بایدن: یک اصل اساسی و پایه‌ای در داد و ستدها و تجارت در آمریکا تا ۲۰سال گذشته وجود داشت که آن اصل همیاری نام داشت. همه با هم برای اعتلای آمریکا تلاش می‌کردند. اما اتفاقاتی رقم خورد که این اصل فراموش شد و به خاطره‌ها پیوست. پدرم به زبان نصیحت به من می‌گفت که هرگز عزتت را فراموش نکن. متاسفانه در وضعیت فعلی عزت کسی که ۴۰ساعت در هفته کار می‌کند و حتی بیمه خدمات درمانی ندارد، توانایی نگهداری بچه‌هایش را ندارد و توانایی تامین اجاره خانه ندارد در چه وضعی است؟ من به میدان آمده‌ام تا به عنوان رییس‌جمهور این مسائل را حل کنم.

-سوال: نگاه جو بایدن نظام آموزشی چگونه است؟

بایدن: همسر من، جیل که مدرک دکتری در آموزش دارد و سال‌های سال معلم بوده است یک تعبیر بسیار زیبا دارد که می‌گوید هر کشوری که آموزش را نادیده و کوچک بگیرد خود را از گردونه رقابت و پیشرفت بیرون انداخته است. من عمیقا معتقدم تمام بچه‌ها، بچه‌های ۳،۴ و ۵ ساله باید به مدرسه بروند و شانس موفقیت پیدا کنند. همچنین من تصمیم دارم هزینه شهریه کالج‌های زیر ۱۲۵هزار دلاری را برای ۴سال اول رایگان و دولتی اعلام کنم.

-سوال: نظر جو بایدن در مورد استیضاح چیست؟

-بایدن: چیزی که واضح و مشخص است این است که رییس‌جمهور ما نه تنها از استیضاح چیزی نیاموخت بلکه از دلایل استیضاحش هم تا کنون قانع نشده است. دلیلی که او استیضاح شد این بود که او به عنوان رییس‌جمهور آمریکا به کشوری دیگری رفت و از آن‌ها درخواست کرد تا وارد رقابت‌ها و عرصه سیاست ما بشوند. این یک دلیل قانع کننده برای استیضاح بود البته او استیضاح شد اما سنا که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است از احضار شاهدان این استیضاح خودداری کرد. باید بگویم این روزها ما رابطه خوبی با قانون نداریم و از قانون تبعیت نمی‌کنیم.

-سوال: موضع جو بایدن در مورد قوانین حمل و فروش سلاح گرم چیست؟

-بایدن: باید بگویم که نام دیگر اسلحه گرم اسلحه مرگ است و ما نباید اجازه بدهیم این وسیله کشتار به طور شخصی در خیابان‌ها حمل شود. امروز شما می‌توانید به راحتی یک تیربار جنگی بخرید و آن را با خود حمل کنید. این یک فاجعه است.

-سوال: چرا جو بایدن برای ریاست‌جمهوری رقابت می‌کند؟

-بایدن: من به سه دلیل وارد این رقابت‌ها شدم. دلیل اول این‌که تلاش کنم روح کشور را به جای اصلی خود بازگردانم. دلیل دوم من مردم هستند، مردم به معنای وسیع کلمه، یعنی سیاه، سفید، پیر، جوان، مهاجر، همه و همه یک ملت هستیم. دلیل سوم من متحد کردن کشور است، ما آنچه امروز نشان می‌دهیم نیستیم و با فاصله می‌توانیم بهتر از این باشیم.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی