امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴

وزیر برق عراق: تنها در فصل تابستان از ایران برق وارد می‌کنیم / مصرف ماهانه برق شهروند عراقی معادل یک سال مصرف کشورهای منطقه است

خرداد: «ماجد حنتوش»، وزیر برق در سخنانی به برنامه این وزارخانه برای تابستان آتی پرداخت و گفت میانگین برق‌رسانی در عراق 16 ساعت است.

 به گزارش خرداد، انتخاب به نقل از میدل ایست نیوز،وی در مصاحبه‌ای تلویزیونی با بیان اینکه حمله به دکل‌های انتقال برق از دو هفته پیش آغاز شده است، اظهار داشت: «به دلیل این حملات 700 مگاوات انرژی برق در بغداد از دست دادیم.»

حنتوش افزود: مناطق الرصافه بغداد از 24 پست برق بهره مند هستند و پایان این ماه با ورود نیروگاه‌هایی به مدار خدمت پس از پایان یافتن تعمیرات، شاهد بهبود قابل ملاحظه در تولید انرژی خواهیم بود.

وی اظهار داشت: ما همانند کشورهای منطقه دارای ذخیره انرژی نیستیم و از کمبود آن رنج می بریم اما در نظر داریم با تولید 19 هزار و 500 مگاوات، 250 مگاوات برق بیشتر نسبت به سال گذشته تولید کنیم.

وزیر برق عراق ادامه داد: افزایش مصرف سالانه برق در عراق 10درصد است که فشارهایی را بر تولید برق اعمال می کند، نیروگاه سد کرکوک و الدبس به دلیل بحران مالی کنونی خارج از مدار قرار دارند اما در تابستان آتی و در نقطه پیک مصرف شاهد بهبود جزئی خواهیم بود.»

وی افزود: «ما خواهان همکاری مردم و عدم اسراف در مصرف انرژی برق هستیم زیرا میزان مصرف انرژی ماهانه شهروند عراقی معادل با میزان سالانه مصرف انرژی در منطقه است، در صورت مصرف بهینه برق شاهد کاهش ساعات خاموشی خواهیم بود.»

حنتوش در ادامه تاکید کرد اعمال مالیات و افزایش مبالغ قبض‌ها می تواند در کاهش مصرف تاثیرگذار باشد و منجر به افزایش ساعات برق‌رسانی شود اما ما از وقوع تظاهرات بیم داریم.

وی ادامه داد: توافق با شرکت زیمنس آلمان و ژنرال الکتریک امریکا بدون تامین و اختصاص منابع مالی غیرالزام آور است و با دیگر قراردادها با آنها که تنها 5درصد آن عملیاتی شده متفاوت است.

وزیر برق عراق عنوان کرد ما علیرغم عدم تعهد مالی با ایالات متحده امریکا همکاری پررنگی با این کشور در پروژه‌های انرژی داریم و تنها طی فصل تابستان از ایران انرژی وارد می کنیم.

حنتوش در پایان تصریح کرد ما تولید 19 هزار و 500 میگاوات که معادل 17 ساعت برق‌رسانی در شبانه روز است را محقق خواهیم کرد اما با توجه به رشد و تقاضای دریافت انرژی نمی توانیم ساعات دقیق آن را تخمین بزنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی