امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹

حمله به بزرگترین مرکز آموزش خلبانان جنگی در آمریکا

خرداد: رفت و آمدها به یک پایگاه هوایی در ایالت تگزاس آمریکا دیروز پنجشنبه، اول خرداد به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر حضور یک مهاجم تیرانداز در یکی از ورودی های این پایگاه متوقف شد.

تگزاس

به گزارش خرداد به نقل از دویچه‌وله، پایگاه هوایی کرپس کریستی (Corpus Christi) اعلام کرد که توانایی آسیب رسانی از فرد تیرانداز گرفته شده و تمامی ورودی های پایگاه هم بسته است. هنوز گزارشی از کشته یا مجروح شدن فرد تیرانداز منتشر نشده است.

این پایگاه که متعلق به نیروی دریایی آمریکا است در ماه دسامبر (آذر/دی) سال گذشته نیز شاهد رویدادی مشابه بود.

نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرده است که در حادثه روز پنجشنبه کسی کشته نشده اما یک نفر مجروح شده است. یکی از سخنگوهای پایگاه هوایی کرپس کریستی از تبادل آتش بین نیروهای امنیتی و فرد مهاجم سخن گفته است.

پایگاه هوایی کرپس کریستی در جنوب ایالت تگزاس یکی از بزرگترین مراکز آموزش خلبان‌ها در آمریکا است. بسیاری از خلبانان آمریکایی و همچنین متحدان واشنگتن در این پایگاه آموزش می بینند.

یک نظامی اهل عربستان ماه دسامبر گذشته در یک پایگاه نظامی در ایالت فلوریدا به روی سربازان آمریکایی آتش گشود که در جریان آن سه نظامی آمریکایی کشته شدند. پلیس آمریکا در نهایت فرد مهاجم را به ضرب گلوله از پای در آورد. در آن حادثه هشت نفر نیز مجروح شدند. مقامات آمریکا روز دوشنبه گذشته اعلام کردند که عامل حمله در پایگاه نظامی فلوریدا طی سالها و تا روز قبل از تیراندازی با گروه القاعده در تماس بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی