امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

میل‌آنلاین: مگر یک معجزه اقتصادی مانع از شکست تاریخی ترامپ در انتخابات شود

خرداد: با این که تا چند ماه ‌پیش به نظر می‌رسید در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در اواخر پاییز امسال برگزار خواهد شد، پیروزی دونالد ترامپ در رقابت با جو بایدن، برنی سندرز یا هر دموکرات دیگری قطعی است، اما روند وقایع و به خصوص شیوع کرونا باعث تغییراتی جدی در شرایط و مناسبات سیاسی آمریکا شد، تا جایی که گفته می‌شود ترامپ موقعیت و جایگاه پیشتاز خود را در ذهن و نظر رای‌دهندگان آمریکایی از دست داده و به احتمال زیاد در ورود دوباره به کاخ سفید ناکام خواهد شد.

به گزارش خرداد ، شفقنا از میل‌آنلاین؛ تحلیلگران و کارشناسان سیاسی بر این باورند که اگر پاندمی کرونا تا اواسط فصل پاییز پایان نیابد و تغییراتی محسوس و ملموس در نرخ‌ رو به رشد بیکاری ۱۳ درصدی آمریکا ایجاد نشود و در عین حال روند کاهشی درآمد خانواده‌های آمریکایی نیز ادامه یابد، ترامپ به آسانی در انتخابات شکست خواهد خورد. شکستی که تحلیلگران آن را «یک شکست سخت تاریخی» توصیف کرده‌اند. تاریخی بودن این شکست هم به این موضوع اشاره دارد که معمولا روسای جمهور آمریکا در دور دوم حضورشان موفق بوده‌اند و ترامپ با شکست در انتخابات نوامبر نامش را به فهرست کم تعداد روسای جمهور تک دوره‌ای اضافه خواهد کرد.

در این مطالعه که توسط اقتصاددانان دانشگاه آکسفورد ارائه شده، پیش‌بینی شده است که ترامپ تحت تاثیر رکود اقتصادی که به دلیل کرونا پیش آمده، در رقابت انتخاباتی نوامبر امسال با رای کلی سی‌وپنج درصدی مردم آمریکا بازنده انتخابات خواهد بود، مگر این که «یک معجزه اقتصادی» رخ دهد و شرایط دوباره به نفع ترامپ عوض شود. البته ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ نیز با چهل‌وشش درصد در برابر چهل‌وهشت درصد هیلاری کلینتون مبارزه آرای مردمی را به رقیب دموکراتش باخته بود، اما در آن رقابت آرای الکترال ایالاتی مانند ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا به یاری او آمد و رقابت را به نفع او به پایان رساند. تحلیلگران «آکسفورد اکونومیکس» ولی در مطالعه جدیدشان پیش‌بینی کرده‌اند که جو بایدن در ایالاتی مانند میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا که در سال ۲۰۱۶ عامل پیروزی دونالد ترامپ بودند، به پیروزی خواهد رسید.

هم‌چنین پیش‌بینی شده که بایدن ایالت‌های اوهایو، آیوا و میسوری و البته کارولینای شمالی را نیز خواهد برد، با این که در آریزونا که همواره یکی از اهداف دموکرات‌ها بوده، قافیه را به ترامپ خواهد باخت. بر اساس تحقیقات «آکسفورد اکونومیکس» که بر پایه یک سری مدل‌سازی‌ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به دست آمده، دلیل تغییر شرایط به ضرر دونالد ترامپ شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش بحران اقتصادی و بیکاری در آمریکا است، که اگر به روند حال حاضر ادامه یابد، باعث خواهد شد که ترامپ در انتخابات آبان، تنها ۳۳ درصد از آرای الکترال مردم آمریکا را به خود اختصاص دهد که در قیاس با هفته‌های پیش از شیوع ویروس کرونا، نشان از افت محسوس ۲۰ درصدی دارد. مگر این که یک معجزه اقتصادی مانع از شکست تاریخی ترامپ در انتخابات شود.
برچسب ها: ترامپ ، انتخابات
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی