امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۲

گاف بایدن و گل طلایی کمپین ترامپ +تصاویر

باید منتظر ماند و دید این غائله نژاد پرستی به نفع کدام نامزد تمام می‌شود.
 سرویس بین المللی  خرداد ،رامتین لطیفی:  جو بایدن که نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست به دلیل سابقه ۸ساله‌اش به عنوان معاون باراک اوباما، رییس‌جهور سابق آمریکا و نیز رابطه بسیار مناسبی که با خانواده اوباما دارد مورد احترام و اقبال سیاه‌پوستان آمریکا بود. 


در رقابت‌های درون‌حزبی نیز در ایالت‌هایی که سیاه‌پوستان جمعیت قابل اعتنایی داشتند بایدن توانست با تکیه بر رای آن‌ها بر دیگر رقبای خودش از جمله برنی سندرز پیروز شود. در آخرین مناظره بین سندرز و بایدن که در واشنگتن و بدون حضور مردم به دلیل بحران کرونا برگزار شد برنی سندرز با اشاره‌ای به نقش بایدن در تصویب قانون‌هایی که در ضدیت با قوانین رفاه اجتماعی و حقوق شهروندی سیاه‌پوستان بود قصد در به چالش کشیدن بایدن داشت اما بایدن با کتمان حقیقت و بازگویی وارونه روند اتفاقات و بیان مسائل واهی این مسئولیت را نپذیرفت. بعد از این مناظره منتقدان بایدن توانستند با کمک آرشیو جلسات مجلس سنا در یوتیوب دفاعیات او را در تصویب این قوانین دوباره منتشر کنند اما حمایت اوباما و محبوبیت و مقبولیت او در میان نژادهای مختلف بالاخص سیاه‌پوستان به اندازه‌ای زیاد است که حتی با توجه به تمام ضدیت کارنامه بایدن با حقوق سیاه‌پوستان همچنان به واسطه اوباما از او حمایت می‌کنند. دیروز جو بایدن با حضور در یک مصاحبه خطاب به سیاه‌پوستان و آمریکایی‌های آفریقایی تباری که حامیان ترامپ هستند و اعلام کرده‌اند که به او رای خواهند داد گفت: "آن‌ها سیاه‌پوست نیستند!”. این اظهار نظر بایدن از همان لحظه اول جنجال‌های زیادی به پا کرد. عده‌ای آن را نژادپرستانه شماردند و عده‌ای از سیاه‌پوستان آن را موجب دلسردی دانستند. فاکس نیوز که با تمام اختلافات و کشمکش‌های پیش آمده در این هفته‌های اخیر با دونالد ترامپ، همچنان رسانه‌ای‌ نزدیک به جمهوری‌خواهان و دونالد ترامپ محسوب می‌شود هم از موضوع بهره‌برداری کرده و با برخی از سیاه‌پوستانی مصاحبه کرده است که می‌گویند در عمرشان به این اندازه مورد توهین و تحقیر قرار نگرفته‌اند. برخی دیگر از سیاه‌پوستان می‌گویند ابتدا حزب جمهوری‌خواه بود که مخالفت و مبارزه با برده داری را آغاز کرد و بایدن حق ندارد در مورد رابطه سیاه‌پوستان و حزب جمهوری‌خواه قضاوت کند و هر فردی در کشوری که مبتنی بر دموکراسی است حق دارد خود با آزادی کامل نامزد مورد نظرش را انتخاب کند و برای رای خود تصمیم بگیرد.
کمپین ترامپ هم از این ماجرا نهایت استفاده را کرد و جمله بایدن را روی تی‌شرت‌هایی چاپ کرد و آن‌ها را بین سیاه‌پوستان حامی خود و مخالفان بایدن و مخالفان نژادپرستی پخش کرده است. به همین دلیل بایدن خیلی زود از این جملاتش ابراز تاسف کرد و به دلیل بیان این جمله معذرت‌خواهی کرد اما ظاهرا این عقب‌نشینی کارساز نبوده است. مشخص است که حزب دموکرات و کمپین بایدن نگران تبعات این اظهار نظر و تاثیر تصاعدی این تبعات در فضای مجازی روی کاربران سیاه‌پوست و فعالان ضد نژادپرستی هستند. به همین دلیل هم میشل اوباما که پیش از این به رغم دعوت پیاپی بایدن از او برای تقبل سمت معاون رییس‌جمهور به کارزار انتخابات دعوت شده بود اما از قبول این مسئولیت سر باز زده بود اعلام کرد برای ایجاد همبستگی و جذب و جلب آرا بالاخص آرای سیاه‌پوستان وارد میدان خواهد شد. باید منتظر ماند و دید این غائله به نفع کدام نامزد تمام می‌شود.

برچسب ها: ترامپ ، بایدن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی