امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

دستور رییس جمهوری افغانستان برای توقف عملیات علیه طالبان

خرداد: اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان بامداد یکشنبه با استقبال از آتش بس طالبان به نیروهای امنیتی دستور رعایت و توقف عملیات جدید در سه روز آینده داد. 

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ،تنها یک ساعت بعد از بیانیه آتش بس سه روزه توسط طالبان به مناسبت عید فطر، رییس جمهوری افغانستان در پیامی توییتری نوشت: من از اعلام آتش بس توسط طالبان استقبال می‌کنم. دولت افغانستان پیشنهاد صلح را گسترش می‌دهد. 

غنی در ادامه نوشت: من به عنوان فرمانده ارشد به نیروهای امنیتی دستور داده‌ام که آتش بس سه روزه را رعایت کنند و فقط در صورت حمله دفاع کنند. 

رییس جمهوری افغانستان در پیام توییتری تاکید کرد که جزییات بیشتر (نحوه برخورد با آتش بس طالبان) را فردا صبح در سخنرانی بیان خواهد کرد. 

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان شامگاه شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که افراد این گروه در سه روز عید علیه مواضع دولت اجازه اجرای «عملیات تعرضی» را ندارند. 

به گفته مجاهد، رهبری طالبان از نیروهای این گروه خواسته است تا برای تأمین امنیت مردم در روزهای عید تدابیر خاصی اتخاذ کنند. 

وی تأکید کرده است که در صورت حمله نیروهای دولتی به مواضع طالبان، افراد این گروه می‌توانند از خود دفاع کنند. 

سخنگوی گروه طالبان از افراد این گروه خواسته است که در سه روز عید از رفتن به مناطق تحت کنترل دولت خودداری کنند.

وی همچنین تأکید کرده است که نیروهای دولتی نیز اجازه آمدن به مناطق تحت کنترل طالبان را ندارند. 
برچسب ها: افغانستان ، طالبان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی