امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹

روحانی بر فعالیت مضاعف برای مهار کرونا در برخی مناطق کشور تأکید کرد

خرداد: رییس جمهوری در گفت وگوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد تا ضمن تشدید فعالیت‌ها و اعمال نظارت از سوی ستادهای استانی مقابله با کرونا در دو استان و چند شهری که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا روند افزایشی داشته، برای مهار روند رشد ابتلا به ویروس در این مناطق اقدام شود.

به گزارش خرداد پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر بهداشت، ضمن دریافت گزارش آخرین وضع بیماری کووید- ۱۹ در کشور، تأکید کرد: در مناطقی که این روزها به دلیل عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی تا حدودی شاهد رشد ابتلا هستیم، ستادهای استانی مقابله با کرونا باید با همکاری استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت خود را برای توقف رشد ویروس تشدید کنند.

وی با اشاره به بازگشایی مراکز پرتجمع، اماکن مقدسه و حرم های شریف و همچنین فعالیت ادارات با ظرفیت کامل از هفته آینده، اظهار کرد: ضروری است با همکاری و همراهی مسؤولان این مراکز، پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود و وزارت بهداشت نظارت دقیق و مستمر بر این امر را در دستور کار خود داشته باشد.

رییس جمهوری تصریح کرد: باید مراقبت ها، نظارت دقیق و اطلاع رسانی مستمر همچنان ادامه داشته باشد تا با بازگشایی های اخیر در برخی مراکز و اصناف و همچنین ازسرگیری فعالیت مراکز پرتجمع احیاناً شاهد توقف روند نزولی ابتلا و رشد بیماری نباشیم.

«سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت وگو، گزارش کاملی از وضع بیماری کووید- ۱۹ در کشور ارائه و تأکید کرد: با همکاری و همراهی مردم در رعایت اصول بهداشتی، خوشبختانه شاهد شیب نزولی ویروس کرونا در سطح کشور هستیم اما متأسفانه در یک یا دو استان و چند شهر به دلیل عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، تعداد مبتلایان افزایش یافته است.
برچسب ها: روحانی ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی