امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸

لاریجانی : حل مشکلات کشور مهم‌ترین اقدام انقلابی علیه ستم آمریکایی‌هاست

خرداد: رییس مجلس شورای اسلامی در نشستی با معاونان و مدیران کل پارلمانی دستگاه های اجرایی در  مجلس، گفت: حل مشکلات کشور با همفکری قوا، مهم‌ترین اقدام انقلابی علیه ستم آمریکایی‌هاست.

به گزارش خرداد به نقل از خانه ملت، «علی لاریجانی»، رییس مجلس شورای اسلامی در نشستی که روز سه شنبه با معاونان و مدیران کل پارلمانی دستگاه های اجرایی در  مجلس برگزار شد، ضمن تشکر از خدمات معاون پارلمانی رییس جمهور  گفت: تلاش های  معاونان پارلمانی دستگاه ها در حل مشکلات و در تعامل با نمایندگان مجلس جای قدردانی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی آگاهی‌بخشی به مجلس جدید نسبت به سیمای کنونی کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید باعث ایجاد برداشت مشترک از مسائل مهم کشور در میان دستگاه‌های مختلف شد.

معاونان پارلمانی لوایح باقیمانده را برای رسیدگی در مجلس یازدهم پیگیری کنند

لاریجانی با بیان اینکه کار کردن با مجلسی که اساس دموکراسی است، نیازمند روحیه تعاملی و صبر است، عنوان کرد: تمامی اقداماتی که در این مسیر از سوی معاونان و مدیران کل پارلمانی صورت گرفت، برای تحقق خواست ملت بود.

وی تصریح کرد: تلاش کردیم تا زمان پایان مجلس دهم، لوایحی که در دست کمیسیون‌ها بود را تصویب کنیم و ‌در دو ماه اخیر حجم زیادی نیز به تصویب رسید اما شورای نگهبان هنوز درباره برخی از آنها نظر خود را ارائه نکرده که معاونان پارلمانی باید پیگیر این موضوع باشند تا در مجلس آتی به ثمر برسد و امور کشور حل و فصل شود.

معاونان پارلمانی شرایط همفکری و همدلی دولت و مجلس را فراهم کردند

رییس قوه مقننه خطاب به معاونان پارلمانی، عنوان کرد: اذعان می‌کنم که شما سلوک خوبی در مجلس دهم داشتید و شرایط همفکری و همدلی دولت و مجلس را فراهم کردید.

وی افزود: معتقدم در شرایط کنونی کشور به لحاظ اقتصادی، منطقه ای و بین المللی، سه قوه باید با همفکری حداکثری، بر مشکلات فائق آیند و لذا لازم است با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌ها در شرایط تحریم و بروز بیکاری، مشکلات را با همفکری برطرف کنیم که این مهم‌ترین اقدام انقلابی در برابر ستم آمریکا خواهد بود.

لاریجانی نقش معاونان پارلمانی در برقراری روابط میان دولت و مجلس را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: آگاهی بخشی به مجلس جدید، نسبت به سیمای موجود کشور بسیار مهم است و  با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس می‌توان باعث برداشت مشترک دستگاه‌های مختلف نسبت به مسائل شد.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان تصریح کرد: برای نظارت، ابزارهای مختلفی وجود دارد که زمان استفاده از این ابزارها بسیار مهم است و باید به آن نظم بخشید.

در پایان این نشست، معاونان پارلمانی با اهدای لوح و هدیه‌ای از دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به پاس ۱۲ سال خدمت در مسند ریاست مجلس، تشکر و قدردانی کردند.

امیری: رییس مجلس از مشکلات مهم کشور گره‌گشایی کرد

معاون پارلمانی ریاست جمهوری هم در این مراسم شرایط کشور را به لحاظ منطقه ای و بین المللی بسیار حساس دانست و گفت: مدیریت هوشمندانه و حکیمانه دکتر لاریجانی در سه دوره مجلس توانست به گذار کشور از مراحل سخت کمک کند.

«حسینعلی امیری» با بیان اینکه رییس مجلس با استفاده از موقعیت خود، گره‌های مهم کشور را باز کرد، اظهار داشت: در مجلس دهم طرح‌ها و لوایح مهمی در حوزه ملی و بین المللی به تصویب رسید و این مجلس توانست در حوزه نظارت به وظیفه خود عمل کند و در چارچوب گام بردارد.

وی با بیان اینکه شاهد تعامل خوبی میان مجلس و دولت در این دوره بودیم، عنوان کرد: نمایندگان مختلف مجلس توانستند تعامل و همفکری مناسبی با دولت داشته باشند و دکتر لاریجانی باعث ارتقای آن شد که همین امر نیز از بسیاری از مشکلات کشور گره‌گشایی کرد.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نقش و مدیریت دکتر لاریجانی در مسند ریاست مجلس  شورای اسلامی بی‌بدیل بود و در تاریخ ماندگار خواهد شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی