امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۵

ماجراهای اتهام آزارجنسی به بایدن ادامه دارد

الحان عمر: بایدن باید کنار برود
سرویس بین الملل خرداد_ رامتین لطیفی: الحان عمر، نماینده مسلمان و محجبه مجلس نمایندگان آمریکا گفت به تارا رید و اظهاراتش اعتماد دارد و اگر به انتخاب او باشد نمی‌گذارد که جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد حزب دموکرات باشد. عمر علاوه بر حمایت از تارا رید به علت بروز دادن این مطلب که همراه با تحمل سختی‌های فراوان  ۲۷سال در سینه نگاه داشته بود و از مرور این اتفاق در درون خود رنج می‌برد، به او دلکرمی و اطمینان خاطر داد که ماه همیشه پشت ایر نمی‌ماند و ممکن است عدالت دیر و زود داشته باشد اما مطمئن باشد که سوخت و سوز ندارد و عدالت روزی به سراغ بایدن هم می‌رود و او را رسوا می‌کند. 


به گزارش خرداد ،تارا رید کارمند سابق جو بایدن در دفتر مجلس سنا در سال ۱۹۹۳ بود که بایدن را متهم کرده است که علی‌رغم میل و رضایتش، او را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده است و پس از آن با فحاشی و تهدید و ارعاب او را ترسانده است.

بایدن ابتدا در مقابل این اتهام و البته اتهامات ۸زن دیگر سکوت کرده بود و هیچ واکنشی نشان نمی‌داد اما سرانجام در این مورد خاص صحبت کرد و به کلی منکر این اتفاق شد و برای اطمینان خاطر حامیانش هم گفت: "هرکس که به ادعاهای این خانم ذره‌ای باور دارد و به من شک دارد می‌تواند به من رای ندهد. من معتقدم تصمیم برای رای دادن به هر نامزدی عملی است که در رابطه با این تصمیم عقل و قلب باید توامان با هم به یک تصمیم مشترک برسند. اگر فردی احساس می‌کند که قلبش به خاطر این اظهارات مکدر شده است و دیگر قلبش همراه من نیست می‌تواند از حمایت من دست بکشد. من این حق را برای همه قائل هستم اما این اطمینان خاطر را هم به همه می‌دهم که این ادعاها و اتهام‌ها دروغ است”.پس از این اظهارات خانم رید در مصاحبه‌ای تلویزیونی ظاهر شد و در جواب به بایدن گفت: "من هم مطمئن هستم که این اتفاق رخ داده است و به بایدن می‌گویم باید از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دهد و خود را کنار بکشد”. خانم رید قبلا در مصاحبه‌های خود پیرامون این موضوع به خبرنگارها گفته بود به خاطر نفوذ و نام پر آوازه بایدن ترسیده بود که این قضیه را همان موقع برملا کند. او در مقابل سوال مجری که پرسید چرا ۱۰سال یا ۱۵سال بعد یا حتی زمانی که بایدن در کنار اوباما نامزد انتخابات بودند این قضیه را رسانه‌ای نکرده است گفت در تمام آن دوران دختری داشته است دوران کودکی و نوجوانی را سپری می‌کرده است و نمی‌خواسته که دخترش در مواجهه با این اتفاقات آسیب روحی ببیند اما اکنون دختر او بزرگ شده و زندگی خودش را دارد و وقت حسابرسی و اجرای عدالت فرا رسیده است.

البته علاوه بر عمر چهره‌های مشهور دیگری نیز از خانم رید حمایت کرده‌اند اما جالب است بدانید الحان عمر خود یکی از مهمترین نمایندگان ترقی‌خواه دموکرات‌ها است. علاوه بر عمر، نمایندگان و چهره‌های مشهور ترقی‌خواه مانند نینا ترنر و الکساندرا اکازیو کورتز نیز از تارا رید حمایت کرده بودند. به علاوه رهبر سیاست‌مداران ترقی‌خواه یعنی برنی سندرز هم از قضات خواسته بود که به پرونده شکایت خانم رید علیه بایدن قبل از انتخابات و با حفظ امانتداری و عدالت رسیدگی شود. ممکن است تاثیر این پرونده در صورت اثبات بر روی آینده سیاسی حزب دموکرات و جو بایدن بیشتر از تاثیر مخرب کرونا بر حزب جمهوری‌خواه و دونالد ترامپ باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی