امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

وزارت خارجه: پاسخ آمریکا به اجرای عدالت، به‌کارگیری خشونت است

خرداد: وزارت امور خارجه نوشت: خشونت پلیس ایالات متحده علیه سیاه‌پوستان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و مانند همیشه، پاسخ آمریکا به خواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است.  

به گزارش خرداد به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ۶ سال پس از التماس‌های اریک گارنر که می‌گفت «نمی توانم نفس بکشم»، این بار جورج فلوید، یک سیاه‌پوست دیگر، بعد از بازداشتی بی‌رحمانه و غیر انسانی جان خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد خشونت پلیس ایالات متحده علیه سیاه‌پوستان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و مانند همیشه، پاسخ آمریکا به خواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است.  

«جورج فلوید»  سیاه‌پوست ۴۰ ساله‌ اهل مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا روز دوشنبه به دلیل خشونت از سوی نیروهای پلیس آمریکا پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.  بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکا، پلیس این کشور مدعی شده اتهام این شهروند «کلاهبرداری» بوده است.

بر اساس گزارش‌ها در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۰۰ شهروندان آمریکایی بر اثر خشونت پلیس این کشور جان باخته‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی