امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱

توییتر، یار بی وفای ترامپ

ماجراهای ترامپ و توییتر پای دیگر شبکه‌های اجتماعی را به ماجرا باز کرد
سرویس بین الملل خرداد _ محمد محمدی : دونالد ترامپ شخصیت عجیبی است. او بسیاری از قواعد را به هم زده است و روش و منش جدیدی در رفتار و البته اظهارنظرهایش ابداع کرده است.  پای ثابت اظهار نظرهای ترامپ دو چیز است، یکی توییتر و دیگری دروغ. دونالد ترامپ عاشق و واله شبکه اجتماعی توییتر است. او روزانه تعداد زیادی توییت می‌نویسد و اغلب توییت‌هایی را که بپسندد را نیز ریتوییت می‌کند. ترامپ یک مشخصه دیگر هم دارد، او برای تمام رقبایش اسامی مستعار انتخاب می‌کند. برای مثال او مایکل بلومبرگ را به خاطر قد کوتاهش مینی‌مایک(مایک نصفه) خطاب می‌کند و به برنی سندرز به خاطر عصبانیت همیشگی او لقب برنی دیوانه داده است و به خاطر چرت‌زدن‌های پیاپی و پشت سر هم جو بایدن در میانه سخنرانی‌ها و گفتگوها به او لقب جوی خابالو داده است. جو بایدن که رقیب ترامپ در انتخابات آینده به حساب می‌آید تصمیم گرفت برای مقابله با این تکه‌پرانی‌های ترامپ لقبی برای او بسازد و سرانجام به علت علاقه وافر ترامپ به توییتر و سیاست توییتری ترامپ برای او لقب "رییس‌جمهور توییتی” را انتخاب کرد.


به گزارش خرداد ، یکی دیگر از مشخصه‌های جدانشدنی ترامپ دروغگویی است. ترامپ دروغگوترین سیاست‌مدار تاریخ سیاست مدرن آمریکا و احتمالا دروغگوترین سیاست‌مدار جهان است. او با ثبت رکورد بیش از ۱۸هزار دروغ در سه سال و نیم عمر ریاست‌جمهوری خود رکوردی بلامنازع را ثبت کرده است. بخش قابل توجهی از این دروغ‌ها در توییتر او نوشته و منتشر شده است. چند روز پیش ترامپ به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت پستی معترض بود و آن را بستر مناسبی برای تقلب گسترده دانست و در این رابطه توییتی نوشت و منتشر کرد. مدتی بعد شبکه اجتماعی توییتر یک لینک به توییت‌های ترامپ در این مورد خاص سنجاق کرد که کاربران با لمس این لینک می‌توانستند حقایق درباره انتخابات پستی را ببینند و به دروغ‌گویی یا گمراه‌کنندگی اظهارات ترامپ در توییت‌هایش پی ببرند.


این اتفاق به دلیل راستی‌آزمایی اظهارات ترامپ که رییس‌جمهور آمریکاست جنجال‌های بسیاری به پا کرد و فصل جدیدی در مسئولیت‌پذیری شبکه‌های اجتماعی باز کرد. البته ترامپ از این اتفاق بسیار ناخشنود و خشمگین است و می‌گوید: "توییتر در حال دخالت مستقیم در انتخابات ریاست ‌جمهوری۲۰۲۰ آمریکا است. آن‌ها با استناد به اخبار جعلی سی‌ان‌ان واشنگتن‌ پست می‌گویند اظهارات من درباره رای‌‌گیری پستی که به فساد و تقلب گسترده منجر می‌شود، اشتباه است. توییتردر حال نقض آزادی بیان است و من به عنوان رییس‌جمهور آمریکا هرگز اجازه نخواهم داد این اتفاق رخ دهد.”

 نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بیش از دو سوم آمریکایی‌ها با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آینده به صورت پستی موافق هستند اما ترامپ معتقد است انتخابات پیش رو بزرگترین انتخابات تقلبی تاریخ جهان خواهد بود. این کشمکش بر سر حقیقت سبب شد که در نهایت دونالد ترامپ دوباره توییتی در این باره بنویسد و بگوید: "ما قبل‌تر دیدیم که این شبکه‌های اجتماعی بسیار  تلاش کردند که کارهایی بر ضد من انجام دهند اما در انتخابات ۲۰۱۶ شکست خوردند. ما آمریکایی‌ها نمی‌توانیم اجازه دهیم که نسخه پیچیدهتر از آن اتفاق دوباره رخ دهد. همچنین نمی‌توانیم اجازه دهیم رای‌گیری به صورت پستی پا بگیرد و عادی شود. این اتفاق سبب می‌شود امکان تقلب، دزدیدن و دستکاری آرا وجود داشته باشد.”  به همین دلیل قرار است دونالد ترامپ یک فرمان برای اصلاح ساختاری شبکه‌های اجتماعی را امضا کند. مخالفان ترامپ این عمل را نقض حقیقت و دفاع از سانسور و البته سواستفاده از قدرت می‌دانند. در حال حاضر مشخص نیست برنده این کشمکش کیست اما تا اینجای کار معلوم است که توییتر از چشم دونالد ترامپ افتاده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی