امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸

گارد ملی آمریکا برای مقابله با معترضان خشمگین به مینیاپولیس اعزام شد

خرداد: در پی تشدید درگیری‌های خشونت‌آمیز در مینیاپولیس آمریکا که به دنبال قتل یک مرد غیرمسلح سیاه‌پوست به دست پلیس آغاز شد، نیروهای گارد ملی ایالات‌متحده به این شهر اعزام شدند.
به گزارش خرداد به نقل از آنا، به دنبال درگیری‌های خشونت‌آمیز در مینیاپولیس آمریکا که به دنبال قتل یک مرد غیرمسلح سیاه‌پوست به دست پلیس آغاز شد، نیروهای گارد ملی ایالات‌متحده به این شهر اعزام شدند.

جورج فلوید ۴۶ ساله روز دوشنبه جان باخت. در فیلمی که از صحنه مرگ او وجود دارد، جورج فلوید در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به پلیس سفیدپوستی که زانویش را روی گردن او گذاشته و فشار می‌دهد، می‌گوید: "نمی‌توانم نفس بکشم."

پلیسی که در فیلم حضور دارد، از مأموران اداره پلیس مینیا‌پولیس، بزرگ‌ترین شهر ایالت مینه‌سوتا است.این سومین شب تظاهرات در شهر بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که معترضان وارد یک پاسگاه پلیس شده‌اند و مأموران در حال ترک ساختمانی دیده می‌شوند که به آتش کشیده شده بود.

مقام‌های دادستانی می‌گویند هنوز آماده اعلام جرم علیه چهار مأمور پلیسی که در این پرونده درگیر هستند، نیستند اما گفته‌اند اولویت اصلی آن‌ها تحقیق در مورد مرگ فلوید است. هر چهار مأمور پلیس اکنون اخراج شده‌اند.روز چهارشنبه، مأموران پلیس به سوی معترضان و شماری از افراد که در حال غارت بودند، گاز اشک‌آور شلیک کردند.

قتل جورج فلوید به خشم طولانی مدتی دامن زده که بر سر کشتن آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به دست مأموران پلیس آمریکا وجود دارد.

تیم والز، فرماندار ایالت مینه‌سوتا دستور اعزام نیروهای گارد ملی را صادر کرده و گفته است چنین کاری به درخواست شهرداران مینیاپولیس و شهر سنت پل صورت می‌گیرد. او همچنین "وضعیت اضطراری" در شهر اعلام کرده است.

فرماندار مینه‌سوتا گفته است "غارت، خرابکاری و آتش‌زدن" در شهر باعث وارد شدن خسارات به بسیاری از کسب‌وکارها شده که برخی از آن‌ها متعلق به اقلیت‌ها بوده است.

او در بیانیه‌ای از معترضان خواسته مسالمت‌آمیز باقی بمانند و گفته است "مرگ جورج فلوید باید به عدالت و تغییر و تحول در ساختار منجر شود، نه به مرگ و نابودی بیشتر."

شهردار مینیاپولیس خواهان اعلام جرم علیه پلیسی شده که در فیلم ویدیویی منتشر شده دیده می‌شود.

طبق گزارش‌ها، هر سال بیش از هزار نفر به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند و بیشتر کسانی که کشته می‌شوند، سیاه‌پوست هستند.

در سال‌های اخیر بارها، چنین اتفاقاتی باعث خشم عمومی و اعتراض در شهرهای مختلف آمریکا شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی