امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

موافقت آمریکا با به روز رسانی و تامین قطعات سامانه پاتریوت مستقر در کویت

خرداد: بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت امور خارجه آمریکا با طرحی به ارزش ۱.۴۲۵ میلیارد دلار برای فروش اجزاء سامانه دفاع هوایی و موشکی پاتریوت به کویت و به روزرسانی این سامانه در این کشور بعد از ارسال اطلاعیه مربوط به آن به کنگره موافقت کرده است.

به گزارش خرداد، ایسنا‌ به نقل از رویترز، آژانس همکاری امنیتی و دفاعی پنتاگون اعلام کرد، وزارت امور خارجه آمریکا با فروش ۸۴ موشک رهگیر پاتریوت و تجهیزات مربوط به آن به کویت به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.

در عین حال وزارت امور خارجه آمریکا علاوه بر فروش این رهگیری‌های جدید با طرحی برای ارائه تعمیرات و به روزرسانی‌ها برای سامانه پاتریوت موجود در کویت نیز موافقت کرده است.

شرکت‌های "لاکهید مارتین" و "ریتیون" مقاطعه کاران اصلی بخش‌های رادار، پرتابگر و موشک‌های رهگیر سامانه پاتریوت هستند.

در اطلاعیه فرستاده شده برای کنگره آمریکا عنوان شد که با فروش این اقلام به یک کشور خارجی موافقت شده اما مشخص نکرد که آیا قراردادی امضا شده و یا مذاکراتی در مورد آن به نتیجه رسیده است یا خیر.
برچسب ها: آمریکا ، پاتریوت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی