امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۸

مهمترین رویدادهای تنیس در سال میلادی که گذشت

در این گزارش مروری شده است بر خبرساز ترین رخدادهای تنیس جهان در سال میلادی که گذشت.

به گزارش سرویس ورزشی خرداد و به نقل از عرش نیوز, سال ۲۰۱۳ با صدرنشینی نادال به پایان رسید. فصل مسابقات معظم، با تنیس آزاد استرالیا به عنوان اولین گرنداسم سال آغاز شد، نوواک جوکوویچ که در فینال آخرین گرنداسلم ۲۰۱۲ در نیویورک به اندی ماری باخته بود، این بار به برتری رسید تا ششمین گرنداسلم خود را در ۲۵ سالگی تصاحب کند. ویکتوریا آزارنکا هم از عنوان قهرمانی سال گذشته خود دفاع کرد.

در تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال با برتری مقابل هموطن خود دیوید فرر موفق شد برای هشتین بار عنوان قهرمانی رولان گاروس را نصیب خود کند. نادال که پس از ماه ها مصدومیت، بازگشت پرشکوهی داشت موفق شد رکورد «تعداد قهرمانی در یک تورنمنت گرنداسلم» را فرو بریزد. او پیش از این به اتفاق شش نفر دیگر از جمله پیت سامپراس و راجر فدرر دارای ۷ قهرمانی در یک تورنمنت بود. در مسابقات زنان، سرینا ویلیامز پس از ۱۱ سال موفق شد به قهرمانی برسد و برای رسیدن به این موفقیت از سد ماریا شاراپووا گذشت.

در ویمبلدون که پرحادثه ترین تورنمنت سال بود، اندی ماری با غلبه بر نوواک جوکوویچ قهرمان شد تا به ۷۷ سال ناکامی بریتانیا در حفظ جام قهرمانی پایان دهد. فرد پری در سال ١٩٣۶ آخرین کسی بود که مانع خروج جام ویمبلدون از بریتانیا شده بود. در مسابقات زنان، ماریون بارتولی با غلبه بر سابینه لیسیکی از آلمان به قهرمانی رسید. بارتولی اما خیلی زود به خاطر مصدومیت، با دنیای تنیس وداع کرد.

در یواس اوپن، نادال با برتری بر نوواک جوکوویچ قهرمان شد تا برای سیزدهمین بار به یک جام گرنداسلم دست یابد. نادال ۲۷ ساله حالا در اندیشه رسیدن به رکورد پیت سمپراس و سپس رکورد ۱۷ قهرمانی راجر فدرر است. در رده بانوان هم سرینا ویلیامز با برتری مقابل ویکتوریا آزارنکا قهرمان شد. این مسابقه و نتیجه اش، تکرار فینال پارسال بود. او حالا در ۳۲ سالگی فقط یک جام دیگر تا رکورد ۱۸ گرنداسلم انفرادی مارتینا ناوراتیلووا از چکسلواکی و کریس اورت آمریکایی فاصله دارد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی