امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
ماجرا چه بود؟

نباید به‌ خاطر اعتراض به نبود آب به مردم شلیک کرد

خرداد: نماینده مردم اهواز در مجلس دهم می‌گوید برخی فکر می‌کنند ماجرای غیزانیه مربوط به مباحث بودجه‌ای است اما با اطمینان بالا می‌گویم شاید حول و حوش ۴۰ درصد آن به مسائل بودجه‌ای برمی‌گردد ولی بیشتر به مسائل مدیریتی و نوع پیمانکارانی که در این مسیر استخدام می‌شوند مربوط است بنابراین، این مشکل کماکان پابرجا می‌ماند.

به گزارش خرداد، روزنامه اعتماد نوشت: علی ساری درباره تیراندازی نیروهای انتظامی در این تجمع مردمی گفت: «نباید کار به جایی برسد که برای مدیریت کردن صحنه از تیراندازی استفاده کنند، کار درستی نیست به روی مردمی که به خاطر آب صدای‌شان با پیگیری‌های مکرر به جایی نمی‌رسد، گلوله شلیک کنند. این موضوع باید از طریق نیروی انتظامی پیگیری شود.»

 توضیحات فرمانده انتظامی اهواز درباره ماجرای غیزانیه
سرهنگ محسن دالوند فرمانده انتظامی اهواز یک روز پس از حادثه غیزانیه گفت: تعدادی از مردم بخش غیزانیه صبح روز شنبه سوم خرداد ماه در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان به تامین نشدن آب شرب‌شان، اقدام به بستن جاده "اهواز- رامهرمز- امیدیه" کردند که برای مدتی باعث اخلال در تردد مسیر ترانزیتی شد و پلیس برای جلوگیری از این کار وارد عمل شد.

وی افزود: پس از ورود ماموران پلیس برای بازگشایی جاده، تعدادی از تجمع‌کنندگان با سنگ و چوب به سوی ماموران حمله‌ور شدند و دو مامور پلیس را از ناحیه سر مجروح کردند.

دالوند گفت: پلیس با استفاده از سلاح ساچمه‌ای پلاستیکی ضد شورش، دو نفر از تجمع‌کنندگان را  به صورت سطحی مجروح و بازداشت کرد که در حال حاضر هیچ مشکلی ندارند.

فرمانده انتظامی اهواز افزود: البته با گفت‌وگویی که با مردم داشتیم متقاعد شدند که با پلیس همراهی کنند و جاده را بازگشایی کردند و ضمن احترام به قاطبه مردم، با افرادی که نقض قانون کرده بودند هم برخورد قانونی شد.

وی تصریح کرد: البته حسب وظیفه اخلاقی، با تماسی که با فرماندار کلانشهر اهواز داشتم، تامین آب مردم به وسیله تانکر در دستور کار قرار گرفت.

دالوند با بیان اینکه بی‌توجهی مسئولان امر به مردم بخش غیزانیه در خصوص تامین آب شرب، باعث تجمع غیرقانونی اهالی این بخش شد، عنوان کرد: اعتراض مردم به تامین نشدن آب شرب‌شان یک مطالبه قانونی است اما باید در مجرای قانونی انجام شود.

وی افزود: اگر مسئولان امر به خواسته‌های مردم توجه کنند، هیچ گاه مشکلات اجتماعی به مسائل انتظامی تبدیل نخواهد شد و نمونه آن همین تامین آب شرب مردم بخش غیزانیه است.

فرمانده انتظامی اهواز تصریح کرد: نیروی انتظامی یار و یاور مردم است و هیچ گاه خود را در مقابل آن‌ها قرار نمی‌دهد، اما افراد هم باید توجه کنند و قانون را زیر پا نگذارند.
برچسب ها: آب ، جنوب ، لوله کشی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی