امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵

ترامپ به احتمال 91 درصد در انتخابات پیروز خواهد شد

خرداد: طبق پیش بینی یک دانشمند معتبر آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده با احتمال 91 درصد در انتخابات آینده این کشور پیروز خواهد شد.

به گزارش خرداد ،اسپوتنیک روسیه به نقل از شبکه تلویزیونی FOX News که حامی ترامپ است، گزارش کرده است، چنین محاسباتی توسط هلموت نورپوت، استاد دانشگاه استونی بروک انجام شده که اتفاقاً پیروزی ترامپ را در سال 2016 نیز پیش بینی کرده بود.

 

به گفته نورپوت، ترامپ در انتخابات 362 رای اعضای مجمع گزینندگان (آرای الکترال) را خواهد گرفت. این متخصص با تجزیه و تحلیل نتایج انتخابات مقدماتی با استفاده از مدلی که وی بر اساس داده‌های آماری و تعدادی از واقعیات تاریخی ایجاد کرده، این پیش بینی را انجام می‌دهد. طبق نظریه نورتوپ، ترامپ باید در همان ایالت‌های سال 2016 پیروز شود و در عین حال حمایت اکثریت رأی دهندگان در نیومکزیکو، نوادا، کلرادو، ورمونت، ویرجینیا، مینه‌سوتا، ماین و نیوهمپشایر را کسب کند.

 

طوری که پروفسور هلموت نورپوت توضیح داده پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با توجه به نتایج وی در انتخابات مقدماتی حزبی پیش بینی می‌شود که طی آن وی به راحتی نامزدهای دیگر حزب جمهوری خواه را شکست داده است. در عین حال، جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و حریف اصلی وی که به احتمال زیاد کاندیدای دموکرات‌ها خواهد بود، در انتخابات اولیه با مشکلات زیادی روبرو شده از جمله همه دموکرات‌ها نمی‌خواستند از نامزدی وی حمایت کرده و حول وی متحد شوند.

 

نورپوت اعتراف کرد که همه گیری کرونا ویروس می‌تواند در نتایج ترامپ در انتخابات تاثیرداشته باشد اما به تصور وی این تاثیر ناچیز خواهد بود.

 

این در حالی است که در اواسط ماه مه گزارش شد بایدن در مبارزات انتخاباتی از ترامپ پیشی گرفته است و طبق تحقیقات شرکت SSRS، پنجاه و یک درصد رای دهندگان ثبت نام شده از بایدن حمایت می‌کنند و 46 درصد آنها ترامپ را ترجیح می‌دهند.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: ترامپ ، انتخابات
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی