امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

اعتراض یه قتل جورج فبوید در مقابل کاخ سفید

خرداد: موج خشم مردم و ناآرامی در آمریکا در اعتراض به ماجرای غم‌انگیز و تکراری قتل شهروندان سیاهپوست به دست نیروهای پلیس، هر لحظه گسترده‌تر می‌شود و این ناآرامی‌ها از ساعتی پیش(جمعه شب به وقت واشنگتن) به مقابل کاخ سفید کشیده شده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ، خبرگزاری فرانسه و بر اساس توئیت‌های منتشر شده از سوی خبرنگاران آمریکایی، تعداد زیادی از نیروهای پلیس مجهز به تجهیزات ضدشورش با حمله به جمع زیادی از مردم معترض به قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا، اقدام به شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در مقابل کاخ سفید کردند.

 

موج ناآرامی کنونی در آمریکا که از ایالت مینه سوتا آغاز شده و به دیگر ایالت‌های آمریکا سرایت کرده است اکنون به مقابل کاخ سفید رسیده و امشب (به وقت آمریکا) صدها معترض در برابر کاخ سفید حضور یافتند و در اعتراض به خشونت علیه سیاهپوستان شعار دادند و خواستار برقرار عدالت برای همه شهروندان آمریکایی شدند.


بنابر تصاویر دریافتی که بر روی شبکه‌های اجتماعی توئیتر قرار گرفته، نیروهای گارد ویژه پلیس حضوری گسترده مقابل کاخ سفید دارند و تعداد افراد معترض هم قابل توجه است.

 
برخی خبرها نیز حاکی از نزدیک شدن گروهی از معترضان خشمگین به وزارت خزانه داری آمریکا در واشنگتن به عنوان یکی از مراکز حساس دولتی آمریکا است.


اعتراض های گسترده مردم آمریکا به قتل جورج فلوید بدست نیروهای پلیس و رفتار غیرانسانی پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس که روز سه شنبه هفته گذشته رخ داد، اکنون ابعاد گسترده‌تری یافته و موج اعتراض ها سراسر آمریکا را فراگرفته است.

 

این اقدام نژادپرستانه همچنین موجی از واکنش های اعتراضی را از سوی مقامات عالی و مردم کشورهای مختلف جهان بدنبال داشته و این واکنش ها ادامه دارد.

 

جورج فلوید، مرد سیاه‌پوستی که روز سه‌شنبه پس از آنکه یک افسر سفید با فشار دادن زانو به پشت گردن وی، روز زمین قرار داده بود و در نهایت در بازداشت پلیس جان سپرد.

 

اگرچه پلیس قاتل جورج فلوید بازداشت شده اما این اقدام، نتوانسته آتش خشم مردم آمریکا را فرو نشاند.

 

منبع: ایرنا


برچسب ها: کاخ سفید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی