امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۳۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

جنگ اس 400 به هندوستان رسید

خرداد: بعد از ترکیه، واشینگتن درصدد افزایش فشار بر دهلی نو به منظور عدم خرید سامانه‌های پدافندی فوق پیشرفته اس 400 است.

به گزارش خرداد ،بعد از ترکیه، واشینگتن در صدد افزایش فشار بر دهلی نو به منظور عدم خرید سامانه‌های پدافندی فوق پیشرفته اس 400 است.

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه روسی وازیگلیاد (Vzglyad) در گزارشی فاش کرد، دولت ایالات متحده به منظور لغو قرارداد خرید سامانه پدافند هوایی اس 400 روسیه توسط هند فشارهای گسترده‌ای را بر این کشور وارد می‌کند و تلاش دارد با تهدید و ارعاب نظامی و سیاسی به این مهم دست یابد.

میخائیل پولشاکوف طی یادداشتی در این روزنامه خبر داد، دولت ایالات متحده به دنبال آن است تا هندی‌ها به جای اس 400 روسی، پاتریوت آمریکایی را خریداری کنند و قول داده‌اند آخرین نسخه از این سامانه را با شرایط ترجیحی در اختیار دهلی نو بگذارند.

این در حالی است که بیشترین برد مفید پاتریوت 80 کیلومتر و مسافت کشف اهداف بالستیک این سامانه 20 کیلومتر است، اما برد مفید اس 400 روسیه 380 کیلومتر و برای اهداف بالستیک 30 کیلومتر است.

به نوشته این روزنامه روسی، برای عملکرد صحیح باید حداقل پنج سامانه پاتریوت نصب شود، در حالی که یک سامانه اس 400 برای انجام ماموریت محوله کافی بوده و هم از نظر کارایی و هم از نظر اقتصادی نسبت به نمونه آمریکایی‌اش مقرون به صرفه‌تر است.

به نوشته این تحلیلگر روس، با توجه به اینکه دلایل آمریکا برای متقاعد کردن مسئولان هندی محکمه‌پسند نیست، واشینگتن می‌کوشد تا با اعمال زور و ارعاب به این مهم نایل آید و قانون کاتسا (قانون مقابله با دشمنان آمریکا) را به عنوان ابزاری برای این جنگ تجاری و فشار بر هند مورد استفاده قرار دهد.
برچسب ها: اس 400 ، هندوستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی